Kajetan Staniszewski

CLJ: Legia z awansem do finału turnieju w Zabrzu (akt.)

24.07.2021 19:30

(akt. 25.07.2021 00:46)

Juniorzy starsi Legii Warszawa awansowali do finału XX Turnieju im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Stołeczny klub zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

Przypomnijmy, że podczas pierwszego dnia legioniści rozegrali trzy spotkania. Najpierw zwyciężyli 3:1 Jagiellonię Białystok po trafieniach Dawida KiedrowiczaIgora Strzałka i Jordana Majchrzaka. Potem stołeczny klub mierzył się z Wisłą Kraków – mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kilka godzin później zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Szokę wygrał 5:2 ze Śląskiem Wrocław. Dwa gole strzelił Kiedrowicz, a po jednej bramce zdobyli Strzałek, Jordan Majchrzak oraz zawodnik testowany, Oskar Klessa.

W sobotę "Wojskowi" dokończyli rywalizację w grupie B. Z początku przegrali 0:2 z Banikiem Ostrawa, a następnie zwyciężyli 3:0 GIEKSĘ Katowice po golach Strzałka, Majchrzaka i Szymona Siodłowskiego.

U-18: Legia Warszawa - Banik Ostrawa 0:2

U-18: Legia Warszawa - GIEKSA Katowice 3:0

Gole dla Legii: Strzałek, Majchrzak, Siodłowski

Stołeczna drużyna awansowała do półfinału, w którym zmierzyła się z Górnikiem Zabrze U-18. Spotkanie trwało 2x30 minut. W końcówce pierwszej połowy Kacper Imiołek pojawił się po lewej stronie boiska i płasko podał w pole karne do Strzałka, który – przy próbie przełożenia rywala - został sfaulowany. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany, który oddał skuteczny strzał w prawą stronę bramki.

W 42. minucie rywale wyrównali. Po miękkiej centrze z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki", jeden z graczy chciał zgrać piłkę głową do kolegi z zespołu. Podanie chciał przeciąć bramkarz Legii, ale nie złapał futbolówki, do której dopadł przeciwnik i skierował ją do siatki. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się warszawiacy (4:2). Warto dodać, że Antoni Wodzicki wybronił dwie "jedenastki".

Legia trafiła do finału, w którym zagra ze Śląskiem Wrocław U-18. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 25 lipca, o godz. 11:30, na stadionie Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 k. 2:4