Dawid Kiedrowicz

CLJ: Od 0:2 do 2:2. Legia zremisowała z Wisłą

17.11.2021 16:00

(akt. 18.11.2021 16:10)

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe 2:2 z Wisłą Kraków w zaległym meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczny zespół po 47 minutach przegrywał 0:2, ale zdołał doprowadzić do wyrównania. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Dawid Kiedrowicz i Fryderyk Janaszek.

Trener Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 piłkarzy na mecz z Wisłą. W kadrze znalazł się zawodnik, który na co dzień trenuje z pierwszym zespołem. Chodzi o Jakuba Kisiela. Ponadto, w składzie pojawił się bramkarz III-ligowych rezerw – Jakub Kowynia.

Początek spotkania ułożył się lepiej dla rywali, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po miękkiej centrze z rzutu rożnego, Kowynia zbił przed siebie piłkę, do której na 18. metrze dopadł Arkadiusz Ziarko. Zawodnik oddał strzał, a futbolówka wpadła w kozioł i trafiła do Marcina Bartonia, który skutecznie główkował. Parę chwil później mogło być 2:0. Kacper Chełmecki pojawił się po lewej stronie pola karnego i zdecydował się na strzał z ostrego kąta – Kowynia popisał się udaną interwencją. Z czasem legioniści zaczęli mieć przewagę optyczną, lecz nie kreowali sobie zbyt wielu klarownych okazji w ofensywie. Wiślacy byli bowiem ustawieni blisko siebie i agresywnie doskakiwali.

Tuż po przerwie... miejscowi podwyższyli prowadzenie. Szymon Bednarz popełnił błąd w defensywie. Środkowy obrońca podał pod nogi Chełmeckiego, który pokonał Kowynię po płaskim uderzeniu z lewej nogi. Moment później Jordan Majchrzak został sfaulowany w "szesnastce". Sędzia podyktował rzut karny dla Legii, którego jednak nie wykorzystał Igor Strzałek – jego strzał wybronił Kacper Szewczyk. Legioniści się nie poddawali - w 54. minucie, po szybkiej akcji, zdobyli bramkę kontaktową. Patryk Bek prostopadle zagrał do Dawida Kiedrowicza, który mocno uderzył z prawej nogi w kierunku dalszego słupka i pokonał golkipera. Stołeczna drużyna podkręciła tempo i w końcówce spotkania doprowadziła do wyrównania. Majchrzak zbiegł do środka pola i płasko, prostopadle zagrał w pole karne do Fryderyka Janaszka, który musnął futbolówkę i skierował ją do siatki.

Ostatecznie, Legia zremisowała na wyjeździe 2:2 z Wisłą, a w sobotę (20.11, godz. 12:00) zmierzy się u siebie ze Stalą Rzeszów.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Bartoń (11. min.), Chełmecki (47. min.) - Kiedrowicz (54. min.), Janaszek (84. min.)

Legia: Kowynia – Pacek, Bednarz, Wnorowski, Romanowski (83' Imiołek) – Kisiel, Bek, Strzałek – Niedźwiedzki (46' Janaszek), Majchrzak, Staniszewski (46' Kiedrowicz)