Patryk Bek

CLJ: Od 1:0 do 1:2. Porażka ze Śląskiem

01.10.2022 16:35

(akt. 02.10.2022 16:19)

Juniorzy starsi Legii przegrali w LTC 1:2 ze Śląskiem Wrocław w 8. kolejce CLJ U-19, mimo że od 20. minuty prowadzili 1:0 po bramce Jakuba Okusamiego. Stołeczny zespół spadł na 2. miejsce w tabeli, ma punkt straty nad prowadzącą Polonią Warszawa, która zagrała o jedno spotkanie więcej.

Z początku Legia przeważała, dominowała, co udokumentowała w 20. minucie, gdy objęła prowadzenie. Wówczas Patryk Bek dośrodkował z pola karnego na głowę Jakuba Okusamiego, który trafił do siatki. Śląsk się nie poddał, miał bardzo dobry ostatni kwadrans pierwszej połowy, w którym nie dość, że wyrównał, to jeszcze dołożył drugą bramkę. W drugiej części gry zespół z Warszawy chciał odwrócić losy rywalizacji, miał więcej do powiedzenia, ale brakowało konkretów w ofensywie. Wrocławianie też zdołali skonstruować parę groźniejszych ataków, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Ostatecznie Legia przegrała u siebie 1:2, a w najbliższą środę, 5 października (godz. 12:00), zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa w zaległym spotkaniu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

8. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 1:2 (1:2)
Okusami (20. min.) – (30. min.), (37. min.)

Żółte kartki: Boczoń, Puciłowski, Płocki, Niedźwiedzki

Legia: Mickielewicz – Bek, Boczoń (60' Płocki), Okusami, Bochniak – Kieraś (60' Knera), Lachowicz, Grączewski (75' Sobociński) – Puciłowski (46' Niedźwiedzki), Stangret, Kiedrowicz