Dawid Kiedrowicz

CLJ: Osiem goli Legii w sparingu

06.08.2022 20:00

(akt. 06.08.2022 20:08)

Juniorzy starsi Legii (U-19) wygrali w LTC aż 8:1 z V-ligowym Huraganem Wołomin w sparingu przygotowującym do sezonu CLJ, który rozpocznie się już za tydzień. Po dwie bramki zdobyli Maksymilian Stangret i Dawid Kiedrowicz, po golu strzelili Wiktor Puciłowski, Dawid Niedźwiedzki oraz Kacper Bogusiewicz, był też samobój.

Warszawiacy objęli prowadzenie bardzo szybko, bo już w 5. minucie. Maddox Sobociński dostał górne podanie prostopadłe na prawej stronie i wyłożył piłkę Wiktorowi Puciłowskiemu (na 14. metr), który zdobył bramkę po strzale pod poprzeczkę, na bliższy słupek. Po kwadransie zrobiło się już 2:0. Marcel Krajewski otrzymał podanie, przyjął piłkę, dograł po ziemi między bramkarza a obrońców, i nabił jednego z rywali (w nogę), który pechowo skierował futbolówkę do siatki. Potem Huragan strzelił gola kontaktowego, lecz tuż przed przerwą Legia ponownie podwyższyła wynik. Doszło do rozegrania przez środek z podaniem na boczny sektor do Puciłowskiego. Ten w bardzo dobrym tempie podał do Maksymiliana Stangreta, który płasko uderzył przy bliższym słupku.

Po zmianie stron na murawie pojawił się m.in. Dawid Kalbarczyk, testowany z STF Champion (więcej TUTAJ). Stołeczny zespół miał niezłe wejście w drugą połowę, między 51. a 52. minutą zdobył dwie bramki. Najpierw Fryderyk Misztal podał do Stangreta, który udanie podciął piłkę nad golkiperem, a po chwili Dawid Niedźwiedzki dopadł do futbolówki po silnym uderzeniu Puciłowskiego i pokonał bramkarza.

Po godzinie rywalizacji Dawid Kiedrowicz strzelił gola z bocznego sektora po próbie dośrodkowania (w górny róg bramki). Później do siatki trafił Kacper Bogusiewicz, który precyzyjnie uderzył przy słupku po wcześniejszym zagraniu Oskara Lachowicza i muśnięciu piłki przez golkipera. W 85. minucie Legia popisała się dobrym, wysokim odbiorem na połowie przeciwnika. Miejscowi ruszyli do ataku, po czym Kiedrowicz zagrał klepkę z Bogusiewiczem i skutecznie strzelił w kierunku dalszego słupka, w dolny róg.

Ostatecznie Legia U-19 wygrała aż 8:1 z Huraganem, a już w kolejny weekend rozpocznie rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Na początku "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

Sparing: Legia Warszawa U-19 – Huragan Wołomin 8:1 (3:1)
Puciłowski (5. min.), (18. min. – sam.), Stangret (41. min., 51. min.), Niedźwiedzki (52. min.), Kiedrowicz (61. min., 85. min.), Bogusiewicz (70. min.) – (26. min.)

Legia: Murawski (60’ Sobczuk) – Wiśniewski (46’ Saganowski), Romanowski (46’ Okusami), Wnorowski (46’ Ziółkowski), Bochniak (46’ Kalbarczyk) – Kieraś (46’ Mikołajczyk), Misztal (60’ Lachowicz), Sobociński (46’ Grączewski) – Krajewski (46’ Niedźwiedzki), Stangret (60’ Bogusiewicz), Puciłowski (60’ Kiedrowicz)