CLJ: Pewna wygrana. Cztery bramki Legii w sparingu

12.06.2020 18:57

(akt. 12.06.2020 19:04)

Juniorzy starsi Legii Warszawa wygrali przy Łazienkowskiej 4:0 w sparingu z IV-ligowymi rezerwami Znicza Pruszków. Bramki dla „Wojskowych” zdobyli Jakub Kwiatkowski, Kajetan Staniszewski, Marcel Myszka i Dawid Grzelak.

Kilka tygodni temu rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów zostały zakończone. Mistrzem Polski juniorów starszych został Górnik Zabrze. Legioniści musieli zadowolić się wicemistrzostwem kraju, choć przed ostatnią rozegraną kolejką, przed pandemią, byli na pierwszym miejscu w tabeli.

W piątek legioniści rozegrali sparing ze Zniczem II Pruszków. Do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Jakuba Kwiatkowskiego. Zawodnik dopadł do piłki posłanej za plecy obrońców. Przyjął ją na klatkę i z półwoleja pokonał bramkarza po uderzeniu przy bliższym słupku. W pierwszej połowie rywale wywalczyli rzut karny, ale strzał jednego z przeciwników obił słupek.

Po przerwie skład stołecznego klubu znacząco się zmienił. Parę minut po rozpoczęciu drugiej odsłony gospodarze podwyższyli prowadzenie. Jakub Czajkowski oddał strzał z rzutu wolnego. Moment później do piłki dobiegł jeszcze Łukasz Rytelewski, który zagrał wzdłuż pola karnego. Akcję skutecznie zamknął Kajetan Staniszewski, mimo że był naciskany przez bramkarza i obrońcę Znicza. Warszawiacy nie zwolnili tempa. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, jeden z legionistów dośrodkował w „szesnastkę” przeciwników. Nastąpiło małe zamieszanie, ale ostatecznie z bramki cieszył się Marcel Myszka.

Ostatni akord należał do Dawida Grzelaka, który ustalił wynik spotkania. Gracz otrzymał podanie z głębi pola, poradził sobie z dwoma rywalami i umieścił piłkę w siatce. Legia sparingowo zwyciężyła 4:0 na boisku bocznym przy Łazienkowskiej ze Zniczem II Pruszków.

Legia Warszawa CLJ – Znicz II Pruszków 4:0 (1:0)

Gole: Kwiatkowski, Staniszewski, Myszka, Grzelak

Legia w I połowie: Krejer – Derlatka, Szewczyk, Urban, Kwiatkowski – Gościniarek, Munik, Pierzak – Barnowski, Kamiński, Skwierczyński

Legia w II połowie: Krejer – Pacek, Myszka, Rokosz, Imiołek – Kochanowski, Rytelewski – Vidosević, Czajkowski, Grzelak (Krasicki) – Staniszewski