Wiktor Kamiński

CLJ: Pewna wygrana z Koroną Kielce!

31.10.2020 14:25

(akt. 31.10.2020 21:48)

Legia zwyciężyła u siebie 4:0 z Koroną Kielce w 12. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla warszawiaków zdobył Wiktor Kamiński, a po golu strzelili Jakub Czajkowski i Fryderyk Janaszek.

Trener juniorów starszych stołecznego klubu, Grzegorz Szoka, powołał na sobotnie spotkanie 17 zawodników. Do składu wrócili m.in. Jerzy Munik i Wiktor Kamiński. W kadrze CLJ U-18 po raz pierwszy pojawił się Fryderyk Janaszek (rocznik 2004), który w ostatnim czasie występował w drużynie do lat 17. Przeciwko Koronie nie zagrał Hubert Derlatka, który zmaga się z urazem, natomiast Dawid Barnowski został powołany na mecz III-ligowych rezerw Legii z KS-em Wasilków.

W pierwszej połowie Legia miała przewagę optyczną, a pierwszego gola strzeliła w 41. minucie. Miejscowi otrzymali wówczas rzut karny, który wykorzystał Kamiński. Chwilę przed strzeleniem gola przy boisku pojawił się trener Legii, Czesław Michniewicz. - Nie było goli? Czyli czekali na nas z bramkami, zaraz worek się rozwiąże - przewidział szkoleniowiec pierwszego zespołu.

Parę chwil po rozpoczęciu drugiej połowy warszawiacy podwyższyli prowadzenie. Kajetan Staniszewski zagrał do Kamińskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, oddał strzał z prawej nogi i po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce.

W końcówce spotkania Janaszek przechwycił piłkę na połowie "Wojskowych", a następnie podał prostopadle do niepilnowanego Jakuba Czajkowskiego. Zawodnik z rocznika 2002 pobiegł lewym skrzydłem, potem znalazł się w bocznym sektorze pola karnego, uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka i cieszył się z trafienia. Wynik ustalił Janaszek, dla którego był to debiut w zespole juniorów starszych.

Ostatecznie legioniści wygrali 4:0 z Koroną, a w środę, 4 listopada, zagrają w Książenicach z Arką Gdynia w zaległym spotkaniu 10. kolejki ligowej. Po 10 meczach stołeczny klub wywalczył 19 punktów, a do lidera, Śląska Wrocław, traci 8 punktów. Ale trzeba pamiętać, że rywale rozegrali o dwa mecze więcej.

CLJ: Legia Warszawa – Korona Kielce 4:0 (1:0)

Kamiński (41. min. – k., 55. min.), Czajkowski (88. min.), Janaszek (90. min.)

Legia: Kikolski - Pacek, Rytelewski, Urban, Romanowski - Dawid, Munik (85’ Ślendak), Vidosević (60’ Kochanowski) – Staniszewski (70’ Skwierczyński), Kamiński (70’ Janaszek), Pierzak (85’ Czajkowski)