Dawid Barnowski

CLJ: Pięć bramek w sparingu. Legia wygrała z Rakowem

30.01.2021 12:50

(akt. 30.01.2021 15:56)

Juniorzy starsi Legii zwyciężyli w LTC 3:2 z Rakowem Częstochowa U-19 w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Dawid Barnowski, Jordan Majchrzak i Michał Kochanowski.

Legioniści mogli objąć prowadzenie w pierwszych minutach sparingu. Jakub Czajkowski podszedł do rzutu wolnego i oddał bezpośredni strzał z lewej nogi, z ok. 20. metra. Piłka leciała w kierunku prawego, górnego rogu bramki, lecz w ostatniej chwili golkiper gości wybił piłkę poza boisko. Minął kwadrans i padł pierwszy gol w meczu, ale dla przeciwników. Stołeczny klub starał się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Sytuacje w ofensywie mieli m.in. Ivan Vidosević i Dawid Barnowski, który na co dzień trenuje z III-ligowymi rezerwami. W końcówce pierwszej połowy rywale mogli podwyższyć prowadzenie. Jeden z piłkarzy Rakowa znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Kikolskim, ale bramkarz Legii popisał się skuteczną interwencją.

Warszawiacy z przytupem rozpoczęli drugą część spotkania. Najpierw wyrównali za sprawą Barnowskiego, który wykorzystał rzut karny i uderzył w prawy, dolny róg bramki. A kilka minut później objęli prowadzenie! Vidosević dośrodkował w kierunku Jordana Majchrzaka, który pokonał golkipera Rakowa po strzale z głowy. Po godzinie rywalizacji klub z Częstochowy zdobył drugą bramkę. Zrobiło się 2:2, ale w końcowych fragmentach wynik ustalili miejscowi! Miłosz Pacek zagrał do wprowadzonego po przerwie Michała Kochanowskiego, który skierował piłkę do siatki.

Legioniści zwyciężyli 3:2 z Rakowem Częstochowa U-19, a za tydzień (6.02) zmierzą się kontrolnie z IV-ligowym Drukarzem.

Legia Warszawa U-18 – Raków Częstochowa U-19 3:2 (0:1)

Barnowski (50. min. – k.), Majchrzak (55. min), Kochanowski (85. min.) - (15. min.), (65. min.)

Legia: Kikolski (46’ Murawski) - Pacek, Bednarz (70' Myszka), Urban, Czajkowski – Ślendak (55’ Munik), Vidosević (55’ Dawid), Rytelewski (46’ Kochanowski)- Staniszewski, Majchrzak, Barnowski