Maddox Sobociński

CLJ: Pierwsze zwycięstwo w roku!

25.03.2023 17:50

(akt. 25.03.2023 20:22)

Legia U-19 wygrała w LTC aż 5:1 z Lechią Gdańsk w 20. kolejce Centralnej Ligi Juniorów, odnosząc jednocześnie pierwsze, oficjalne zwycięstwo w 2023 roku, co sprawiło, że wydostała się ze strefy spadkowej. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Oskar Lachowicz, Jakub Adkonis, Szymon Bednarz, Maksymilian Stangret i Maddox Sobociński.

Legioniści objęli prowadzenie w 19. minucie. Kacper Knera zagrał z bocznego sektora do Oskara Lachowicza, ten uderzył po ziemi, z tzw. pierwszej piłki, na dalszy słupek. Stołeczna drużyna przeważała, kreowała, ale niewykorzystane sytuacje się zemściły, gdyż w końcówce pierwszej połowy zrobiło się 1:1. Gdańszczanie przeprowadzili składną akcję, która opierała się na krótkich, płaskich podaniach i została zamknięta po strzale z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek. Lechia mogła pójść za ciosem, wypracowała dwie okazje, lecz Jakub Murawski udanie interweniował.

Druga połowa to pokaz siły Legii. W 55. minucie gospodarze odzyskali prowadzenie. Maddox Sobociński podprowadził piłkę przed 16. metr, miał 1 na 1 z rywalem i podał do Jakuba Adkonisa, który przed tym zagraniem go obiegł, po czym strzelił gola. Kwadrans później "Wojskowi" odskoczyli po wykorzystaniu rzutu rożnego. Maciej Bochniak dośrodkował na 5. metr, w okolice środka bramki, a Szymon Bednarz skutecznie główkował.

W końcówce też nie zabrakło emocji. W 83. minucie Maksymilian Stangret, który kilka godzin wcześniej wystąpił w pierwszej połowie meczu rezerw (0:0 z Sokołem Ostróda), otrzymał podanie od Kacpra Bogusiewicza, przyjął przed obrońcę, od około połowy boiska biegł sam na sam i trafił do siatki. Wynik ustalił Sobociński. Dostał piłkę od Bogusiewicza, zbiegł do środka i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 5:1, a w przyszłą sobotę, 1 kwietnia (godz. 12:00), zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

20. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 5:1 (1:1)
Lachowicz (19. min.), Adkonis (55. min.), Bednarz (70. min.), Stangret (83. min.), Sobociński (88. min.) – (42. min.)

Żółta kartka: Okusami

Legia: Murawski – Saganowski (85' Dorczyk), Bednarz, Okusami, Bochniak – Adkonis, Knera (46' Kieraś), Lachowicz (60' Bogusiewicz) – Sobociński, Rojkowski (63' Stangret), Pchełka