Wiktor Puciłowski

CLJ: Porażka w sparingu z II-ligowcem

24.09.2022 17:40

(akt. 24.09.2022 17:43)

Juniorzy starsi Legii przegrali na wyjeździe 1:3 w sparingu z II-ligową Pogonią Siedlce. Jedynego gola w barwach "Wojskowych" strzelił Wiktor Puciłowski. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą kontrolnie ze względu na to, że ich mecze o stawkę, które miały się odbyć w weekend, zostały przełożone.

W pierwszej połowie Legia okazała się drużyną dominującą. Przeciwnicy zagrali w niskiej obronie, próbowali kontratakować, ale nie byli w tym dobrzy. Warszawiakom zabrakło skuteczności, zdecydowanie przeważali pod względem posiadania piłki i kreowania sytuacji.

Legioniści mogli szybko wyjść na prowadzenie, gdy po wysokim odbiorze Wiktor Puciłowski uderzył z okolic "szesnastki" na bliższy słupek, w który trafił. Później, w 30. minucie, ten sam zawodnik też mógł strzelić gola. Ponownie po odbiorze Maciej Bochniak zagrał prostopadle, wzdłuż bramki, a Puciłowski, zbiegając do środka, przyjął piłkę i niewiele się pomylił przy uderzeniu na dalszy słupek. W tzw. międzyczasie Patryk Romanowski otrzymał górne podanie od Fryderyka Misztala i sam mógł wykorzystać sytuację 1 na 1 z Jakubem Kowynią, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował klub z Łazienkowskiej.

W 37. minucie "Wojskowi" objęli prowadzenie. Szymon Siodłowski dostał podanie prostopadłe z lewego sektora pola karnego i zagrał wzdłuż, na 10. metr, gdzie Puciłowski, nadbiegając z prawej strony, zamknął akcję. Kilka chwil później II-ligowiec odpowiedział centrą z bocznego sektora i bramką z głowy (Maciej Wichtowski). W ostatniej minucie pierwszej połowy rywale mocno wyrzucili piłkę z autu w "szesnastkę" Legii i po przedłużeniu toru lotu futbolówki znowu trafili do siatki dzięki skutecznemu główkowaniu (Michał Rutkowski).

W drugiej odsłonie Pogoń zmieniła trochę sposób bronienia i zaczęła być skuteczna, mecz bardziej się wyrównał. Rywale zdobyli kolejną bramkę (Maciej Kołoczek), a Legia nie. Podsumowując, w przekroju całego spotkania "Wojskowi" zasłużyli na lepszy rezultat.

Ostatecznie Legia przegrała w sparingu 1:3 z Pogonią w Siedlcach, a w następną sobotę, 1 października (1.10, godz. 14:00), zmierzy się w LTC ze Śląskiem Wrocław w 8. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Sparing: Pogoń Siedlce – Legia Warszawa U-19 3:1 (2:1)
Wichtowski (42. min.), Rutkowski (45. min.), Kołoczek (63. min.) – Puciłowski (37. min.)

Żółta kartka: Misztal

Pogoń: Kowynia – Misiak (46’ Kołoczek), Wichtowski, Lewandowski, Rutkowski, Fiedosewicz (46’ Miś) – Sinior (46’ Dzięcioł), Piotrowski, Wicenciak (46’ Szuprytowski) – Marcinho, Demianiuk

Legia: Mickielewicz (46’ Chojak) – Krajewski (14’ Winiarski), Boczoń (61’ Płocki), Okusami, Bochniak (46’ Bek) – Puciłowski (61’ Saganowski), Misztal (75’ Knera), Knera (46’ Lachowicz), Grączewski (61’ Mikołajczyk), Romanowski (61’ Niedźwiedzki) – Siodłowski