CLJ: Porażka z Arką

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

27-03-2019 / 15:18

(akt. 27-03-2019 / 15:57)

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 0:2 z Arką w ramach 21. Kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Zbiranek i Jakub Wilczyński. Za tydzień stołeczny klub zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków.

Za legionistami jedno z gorszych spotkań w tym sezonie. Przyjezdni mieli problemy z odważnie grającą Arką. Gospodarze nastawiali się w dużej mierze do gry z kontry i napsuli warszawawiakom trochę krwi. Oba gole dla żółto-niebieskich padły po akcjach i dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska. Do siatki trafiali Mateusz Zbiranek i Jakub Wilczyński. Goście wykreowali małe ciekawszych okazji. Raz słupek obił Mateusz Misiak. Na indywidualną akcję w pewnym momencie zdecydował się też Mateusz Leszczuk, który minął paru zawodników, lecz nie oddał strzału. Za tydzień stołeczna ekipa podejmie u siebie Wisłę Kraków. 

CLJ: Arka – Legia 2:0 (1:0)

Zbiranek (33. min.), Wilczyński (61. min.)

Legia: Ojrzyński – Mosór, Goliński, Gładysz (65' Misiak) – Wach, Grabowski, Czach (46' Lisowski), Konik (80' Szyszkowski) – Preuss (46' Leszczuk), Włodarczyk, Ciepiela

Komentarze (13)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
Co prawda nie oglądałem wielu meczów, ale z tych które oglądałem wynika że nie robimy postępów w rozwoju piłkarzy i gry zespołu. W dalszym ciagu mamy dosyć prymitywną technikę użytkową i wynikającą z tego prymitywną taktykę.
Może trzeba dłużej poczekać i dopiero następne roczniki coś pokażą. Ale ja słyszę od wielu lat że "teraz stawiamy na technikę i rozwój indywidualny" i efekty tego są takie że wysyłamy zawodników głównie do I i II ligi.
Wynik to sprawa drugorzędna, niech grają jak najwięcej i później awans po szczeblach do pierwszej drużyny (L)
Nie wygląda to dobrze, jak przegrywamy z najsłabiej ocenioną przez żółtych akademią...
~Warszawa
  • 0 / 0
Może dać drużynie CLJ trenera...........
Albo mamy słabych juniorów albo słabego trenera juniorów...
To po prostu zmiana podejścia - najważniejszy nie jest wynik, ale odpowiednie przygotowanie zawodników dla jedynki i ogólnie dla seniorskiej piłki
~gg
  • 0 / 0
najlepsi strzelcy poszli do rezerw
Jak 17, 18 i 19 latkom w Legii jeszcze nie wpaja się, że wynik sportowy ma już znaczenie, to gdzie oni do pierwszej drużyny?
Już muszą zdawać sobie sprawę, że grają w Legii i jaka czeka ich presja w pierwszej drużynie.
Tak to można do U 15, a nie z już z prawie lub już pełnoletnimi bykami...
pawelk1504
Dokładnie... Moim zdaniem takie podejście powinno być na wczesnych etapach szkolenia, a nie tuż przed wkroczeniem w dorosłą piłkę, gdzie już liczą się wyniki.
~garnek
  • 0 / 0
jaki trener takie granie u siebie w 2 meczach 1 pkt. Teraz porażka na wyjeździe.
Podpułkownik
  • 2 / 1
Z analizy PKO BP i Weszło wynika, że Arka ma bodaj najgorsze szkolenie młodzieży w Ekstraklasie. Więc jak to jest, że tak łatwo nas ogrywa w CLJ? Gdzie tkwi błąd i czy budowa Legijnego Centrum Treningowego spowoduje prawdziwy przełom w rozwoju piłkarskim naszej młodzieży?
No w ostatnich latach Legia mając jedno boisko treningowe do dyspozycji regularnie wygrywała CLJ.Może być tylko lepiej.Do pierwszej drużyny i tak przebiją się tylko jednostki.
Pułkownik
  • 2 / 1
To może być już 15 punktów straty do Korony na 9 kolejek przed końcem. Ale wyniki nie są najważniejsze, najważniejsze, żeby 1-2 przebiło się do pierwszego składu Legii. To dużo większy sukces niż po raz kolejny wygranie CLJ.