Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

08.05.2022 14:50

(akt. 08.05.2022 19:11)

Legioniści przegrali w LTC 0:2 z Górnikiem Zabrze w 27. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dla stołecznej drużyny była to dziewiąta porażka w tym sezonie.

"Wojskowi" źle rozpoczęli spotkanie, już w 3. minucie stracili gola po stałym fragmencie gry. Patryk Pytlewski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wpakował piłkę do bramki. Niespełna pół godziny później piłkarze Górnika stanęli przed znakomitą szansą do podwyższenia wyniku. W polu karnym sfaulowany został jeden z zawodników "Trójkolorowych" i sędzia podyktował "jedenastkę". Na szczęście znakomitą interwencją popisał się Jakub Murawski, który złapał piłkę. Po pierwszych 45 minutach legioniści przegrywali 0:1.

Niestety w drugiej połowie nie udało się odwrócić losów meczu. Na domiar złego w 78. minucie zabrzanie strzelili drugiego gola. Iwo Świerkot zamknął centrę z prawej strony boiska i ustalił wynik na 2:0 dla Górnika. W przyszłą sobotę (14.05, godz. 12:00) piłkarze Grzegorza Szoki zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

Trudny mecz za nami. Przeciwnik nastawił się na głęboką defensywę i kontrę. Straciliśmy gola po tym jak zgubiliśmy krycie przy rzucie rożnym, co pozwoliło jeszcze przeciwnikowi na bronienie bramki praktycznie całym zespołem i rozbijanie spotkania faulami. Wygrywaliśmy zbyt mało pojedynków 1 na 1 w bocznych sektorach, przez co nie stworzyliśmy sobie wystarczającej liczby sytuacji do strzelenia gola. Drugą bramkę straciliśmy z kontry w momencie, gdy musieliśmy się już otworzyć chcąc odwrócić losy meczu – mówił trener Szoka.

CLJ: Legia Warszawa – Górnik Zabrze 0:2 (0:1)
Pytlewski (3. min.), Świerkot (78. min.)

Legia (skład wyjściowy): Murawski – Wiśniewski, Kieraś, Romanowski, Bochniak – Knera, Sobociński, Lachowicz – Jędrasik, Majchrzak, Niedźwiedzki