Oskar Lachowicz

CLJ: Raków pokonał Legię

05.04.2023 17:00

(akt. 06.04.2023 14:20)

Legia U-19 przegrała w LTC 2:4 z Rakowem Częstochowa w 22. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Do przerwy czerwono-niebiescy, którzy po tym meczu zostali liderem, prowadzili 3:0. W drugiej połowie "Wojskowi" podkręcili tempo, złapali kontakt (2:3) po dwóch golach Oskara Lachowicza z rzutów karnych, lecz w końcówce goście zdobyli czwartą bramkę i dowieźli zwycięstwo.

Trener Legii U-19, Filip Raczkowski, nie miał do dyspozycji Karola Kosiorka, który podczas jednego ze sparingów zerwał więzadła krzyżowe, pękła mu też łąkotka w kolanie. Szkoleniowiec mógł za to skorzystać m.in. z dwóch zawodników "jedynki", czyli Jana ZiółkowskiegoJakuba Jędrasika.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Rakowa, który przeważał, oddał więcej strzałów i do przerwy prowadził aż 3:0. Goście objęli prowadzenie po kwadransie rywalizacji. Sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych, mimo że piłka trafiła Ziółkowskiego w kolano, a nie w rękę. "Jedenastkę" wykorzystał Miłosz Rogula.

Po chwili czerwono-niebiescy podwyższyli wynik. Rogula trafił w słupek, a skuteczną dobitką z bliska popisał się Mateusz Głowiński. W końcówce pierwszej połowy dał o sobie znać Jakub Rozwadowski. Skrzydłowy "Medalików" udanie uderzył z dystansu i sprawił, że przyjezdni znacznie odskoczyli.

Legia się nie poddała, dokonała kilku zmian w składzie i w drugiej połowie rzuciła się do odrabiania strat, co zaprezentowała w 53. minucie. Ziółkowski został sfaulowany w "szesnastce", a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Oskar Lachowicz. Kwadrans przed końcem meczu "Wojskowi" złapali kontakt. Cyprian Pchełka oddał strzał, piłka trafiła w rękę przeciwnika, a rzut karny na gola znowu zamienił Lachowicz.

Stołeczny zespół się zbliżył, atakował, był blisko wyrównania. Jędrasik chciał zagrać na pustą, do Pchełki, lecz rywal zdołał skasować akcję, wybijając futbolówkę na korner. Warszawiacy dążyli do remisu, ale w 84. minucie stracili czwartą bramkę. Zamieszanie po rzucie wolnym spowodowało, że Oliwier Siuda mocno i skutecznie główkował po dośrodkowaniu Jakuba Cierpiała. Był to gol, który ustalił wynik spotkania, choć miejscowi walczyli do końca. Bramkarz Rakowa dobrze interweniował po strzale Franciszka Saganowskiego, zbijając piłkę na słupek.

Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 2:4, a w przyszłą niedzielę, 16 kwietnia (godz. 13:00), zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

22. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Raków Częstochowa 2:4 (0:3)
Lachowicz (53. min. – k., 75. min. – k.) – Rogula (15. min. – k.), Głowiński (18. min.), Rozwadowski (45. min.), Siuda (84. min.)

Żółte kartki: Ziółkowski, Bednarz, Bochniak

Legia: Murawski – Krajewski (46' Saganowski), Ziółkowski, Bednarz (46' Okusami), Bochniak (80' Karolak) – Adkonis (57' Mikołajczyk), Knera, Lachowicz – Jędrasik, Stangret (46' Rojkowski), Sobociński (46' Pchełka)

Raków (skład wyjściowy): Muszyński – Siuda, Okulicki, Kabaj, Głowiński, Woźny, Rozwandowski, Rogula, Cierpiał, Wireński, Kucharczyk