Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

02.04.2022 14:45

(akt. 02.04.2022 18:06)

Legia Warszawa zremisowała przy Łazienkowskiej z Cracovią 2:2 w 22. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Gole dla stołecznej drużyny strzelili Dawid Kiedrowicz i Kacper Wnorowski.

Piłkarze "Pasów" szybko objęli prowadzenie w meczu, ale na odpowiedź legionistów nie trzeba było długo czekać. W 28. minucie Dawid Kiedrowicz znalazł się z piłką na lewym skrzydle i efektownie przelobował bramkarza. Po tym golu zawodnicy Grzegorza Szoki złapali wiatr w żagle. Ruszyli do kolejnych ataków, stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką Filipa Kramarza, jednak wynik przed przerwą już się nie zmienił. Po pierwszych 45 minutach było 1:1.

Legioniści bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę. Najpierw groźnie uderzył Maddox Sobociński, a kilka minut później stołeczny zespół strzelił drugiego gola. Doszło do zamieszania w polu karnym gości, które wykorzystał Kacper Wnorowski i wpakował piłkę do bramki. W kolejnych minutach swoje okazje mieli jeszcze Kiedrowicz i Sobociński, ale żaden z nich nie zdołał trafić do siatki. W końcówce rywalizacji zespół z Krakowa doprowadził do wyrównania (Jakub Gut). W doliczonym czasie gry sędzia odgwizdał rzut karny i "Wojskowi" stanęli przed znakomitą okazją, aby ponownie objąć prowadzenie. Niestety, piłka po uderzeniu z 11. metra trafiła w słupek. Po wyrównanym meczu Legia zremisowała z Cracovią 2:2.

CLJ: Legia Warszawa – Cracovia 2:2 (1:1)
Kiedrowicz (28. min.), Wnorowski (54. min.) – Gut (14. min., 90. min.)

Legia: Murawski – Winiarski (46' Krajewski), Kieraś, Wnorowski, Romanowski (75' Rutkowski) – Knera, Bek (70' Niedźwiedzki), Sobociński – Jędrasik (70' Stangret), Majchrzak (80' Janaszek), Kiedrowicz