Maciej Bochniak Dawid Niedźwiedzki Oskar Lachowicz radość

CLJ: Remis z III-ligowcem

11.02.2023 13:45

(akt. 11.02.2023 20:28)

Juniorzy starsi Legii zremisowali na wyjeździe 2:2 z III-ligową Pilicą Białobrzegi w sobotnim sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu CLJ. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Bartosz Mikołajczyk i Dawid Niedźwiedzki.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znalazło się dwóch testowanych z rocznika 2005, czyli Alan Madaliński (bramkarz; SZCZEGÓŁY) i Szymon Doba (napastnik; WIĘCEJ TUTAJ). Do przerwy stołeczny zespół przegrywał 0:2, lecz w drugiej połowie złapał kontakt. Warszawiacy przyspieszyli grę w środku pola i Oskar Lachowicz podał do Bartosza Mikołajczyka (na jeden kontakt), a ten podprowadził futbolówkę z 30. na 25. metr i oddał udany strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka, w okienko.

Potem doszło do wyrównania. Cyprian Pchełka wygrał pojedynek główkowy na 25. metrze, po czym Dawid Niedźwiedzki dopadł do bezpańskiej piłki i skutecznie uderzył po koźle, z tzw. fałsza, w kierunku bliższego słupka, w okienko (z ok. 20. metra).

Ostatecznie juniorzy starsi Legii zremisowali 2:2 z Pilicą Białobrzegi, a 22 lutego (środa) znowu zmierzą się kontrolnie na wyjeździe, tym razem z innym III-ligowcem, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Sparing: Pilica Białobrzegi – Legia Warszawa U-19 2:2 (2:0)