Maciej Bochniak

CLJ: Remis z Koroną

14.05.2023 14:30

(akt. 15.05.2023 20:18)

Legia U-19 zremisowała w LTC 2:2 z Koroną Kielce w 27. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Maksymilian Stangret i Maciej Bochniak. Stołeczna drużyna znajduje się tuż nad strefą spadkową, obecnie ma nad nią 4 punkty przewagi.

Trener Legii U-19, Filip Raczkowski, nie miał do dyspozycji Karola Kosiorka, który podczas jednego ze sparingów zerwał więzadła krzyżowe, pękła mu też łąkotka w kolanie.

Legioniści dobrze weszli w mecz, objęli prowadzenie już w 8. minucie. Kacper Knera dostał piłkę na prawym skrzydle, płasko dograł wzdłuż "szesnastki", na 3. metr, do Maksymiliana Stangreta, który zgubił obrońcę i wykończył akcję. Korona też miała niezłe sytuacje, przed przerwą podkręciła tempo, co sprawiło, że zdobyła dwie bramki – pierwszą po dobitce (Daniel Bąk), a drugą bezpośrednio z rzutu rożnego (Jakub Kowalski; były zawodnik "Wojskowych").

W 49. minucie Legia wyrównała. Jakub Adkonis podał prostopadle w pole karne, do Macieja Bochniaka, który trafił do siatki. Stołeczna drużyna pressowała, przeważała, była blisko odzyskania prowadzenia, stworzyła kilka szans, ale wynik się nie zmienił. Mecz w LTC zakończył się remisem 2:2.

W najbliższą sobotę, 20 maja (godz. 12:00), Legia zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

27. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Korona Kielce 2:2 (1:2)
Stangret (8. min.), Bochniak (49. min.) – Bąk (43. min.), Kowalski (45. min.)

Legia: Murawski – Wnorowski, Bednarz, Potulski – Saganowski (61' Puciłowski), Knera, Adkonis, Bochniak (72' Lachowicz) – Sobociński (46' Pchełka), Stangret (46' Rojkowski), Bogusiewicz