CLJ: Remis z Lechią, dwa gole Kamińskiego

20.03.2021 13:57

(akt. 20.03.2021 16:13)

Legia Warszawa zremisowała w LTC 2:2 z Lechią Gdańsk w 20. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Wiktor Kamiński, który na co dzień trenuje z III-ligowymi rezerwami.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, powołał 17 zawodników na sobotnie spotkanie. Drużynie do lat 18 pomogło czterech piłkarzy z III-ligowych rezerw: Jakub KowyniaKacper SkwierczyńskiDawid Barnowski i Wiktor Kamiński. Z Lechią nie zagrali m.in.: Patryk Romanowski (rekonwalescencja po operacji - w rundzie jesiennej złamał nogę, a dokładniej kości piszczelową i strzałkową), Fryderyk Janaszek (uraz pleców – kręgoszczelina), Jakub Czajkowski i Ivan Vidosević (kontuzje kostek).

Legioniści dość szybko objęli prowadzenie. W 12. minucie Skwierczyński dośrodkował z lewej flanki do Kamińskiego, który umieścił piłkę w siatce. Rywale zdołali wykreować dwie niezłe sytuacje, lecz na posterunku był interweniujący Kowynia. Klub z Gdańska, jeszcze w pierwszej połowie, doprowadził do wyrównania. Po centrze z bocznego sektora na bliższy słupek, Marcel Myszka niefortunnie interweniował, przez co futbolówka, między słupkiem a golkiperem, wpadła do siatki.

Parę chwil po przerwie Lechia stworzyła dwie groźne akcje, ale uderzenia okazały się nieco niecelne. Potem Barnowski zdecydował się na oddanie strzału, który przeleciał obok bramki. Po godzinie gry drużyna z Gdańska strzeliła drugiego gola. Przyjezdni wykorzystali błąd legionistów w obronie, przechwycili piłkę w "szesnastce", a jeden z rywali skierował ją do siatki. Po tym trafieniu stołeczna drużyna znacznie podkręciła tempo. W 70. minucie miejscowi skutecznie odpowiedzieli. Bartosz Wicenciak podał prostopadle do Kamińskiego, który uderzył w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza. W końcówce rywalizacji gospodarze wywalczyli korner, po którym mogli ponownie objąć prowadzenie. Hubert Derlatka dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, na 7. metr, a Kamiński główkował tuż obok bliższego słupka.

Ostatecznie Legia zremisowała 2:2 z Lechią. Kolejnym przeciwnikiem "Wojskowych" będzie Cracovia. Spotkanie na terenie rywala odbędzie się w sobotę, 27 marca, o godz. 15:00.

CLJ: Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 2:2 (1:1)

Kamiński (12. min., 70. min.) – Myszka (35. min. – sam.), (60. min.)

Legia: Kowynia - Derlatka, Myszka, Urban, Pacek - Ślendak, Dawid, Wicenciak (85' Rytelewski) - Skwierczyński (85' Imiołek), Kamiński, Barnowski (59' Barnowski)