Kacper Skwierczyński

CLJ: Remis z Zagłębiem

16.05.2021 13:00

(akt. 16.05.2021 13:00)

Legia Warszawa zremisowała u siebie 2:2 z Zagłębiem Lubin w 28. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Igor Strzałek i Kacper Skwierczyński. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili różnicą dwóch trafień, ale w drugiej odsłonie rywale podkręcili tempo i wyrównali.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, powołał na niedzielne spotkanie 21 piłkarzy. W kadrze znalazło się pięciu zawodników z III-ligowych rezerw: Maciej KikolskiJakub KowyniaPatryk PierzakKacper Skwierczyński Jakub Czajkowski. Świetną informacją była obecność w składzie Patryka Romanowskiego i Fryderyka Janaszka. Pierwszy z wymienionych ma za sobą rekonwalescencję po operacji (w rundzie jesiennej złamał nogę - kości piszczelową i strzałkową), a drugi zmagał się w ostatnim czasie z urazem pleców (kręgoszczelina).

Już w 12. minucie legioniści wyszli na prowadzenie. Igor Strzałek otrzymał podanie od Czajkowskiego, zwiódł rywala w polu karnym i zdobył bramkę. Pod koniec pierwszej połowy warszawiacy podwyższyli prowadzenie. Hubert Derlatka pobiegł prawą stroną i zagrał płasko, na 14. metr, do Skwierczyńskiego, który zbiegł do środka "szesnastki" i umieścił piłkę w siatce. W 65. minucie goście strzelili gola kontaktowego. Piłkarz Zagłębia wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Łukasza Rytelewskiego. W końcówce meczu zespół z Lubina doprowadził do remisu. Jeden z przeciwników skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W środę, 19 maja (godz. 12:00), legioniści zmierzą się na wyjeździe z Cracovią.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (2:0)

Strzałek (12. min.), Skwierczyński (37. min.) - (65. min. - k.), (84. min.)

Legia: Kikolski – Bednarz, Munik, Rytelewski – Derlatka, Strzałek, Pierzak, Czajkowski (87' Imiołek) – Wicenciak (60' Ślendak), Majchrzak, Skwierczyński