CLJ: Remis z Zagłębiem

Źródło: Legia.Net, Twitter, Akademia KGHM Zagłębie

08.11.2020 14:00

(akt. 12.11.2020 21:37)

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe 1:1 z Zagłębiem Lubin w meczu 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Jedyną bramkę dla stołecznego klubu zdobył Michał Kochanowski.

Trener Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał na niedzielne spotkanie 16 zawodników. W kadrze CLJ U-18 po raz pierwszy pojawił się Igor Strzałek (rocznik 2004), który w ostatnim czasie występował w drużynie do lat 17. Sztab szkoleniowy nie skorzysta z usług kontuzjowanych: Marcela MyszkiSzymona BednarzaDawida GrzelakaBartosza WicenciakaHuberta Derlatki oraz Kacpra Imiołka. Ostatni z wymienionych naderwał niedawno mięsień czworogłowy uda i do końca roku już raczej nie zagra. Do Lubina nie pojechali także: Dawid BarnowskiJakub Czajkowski Kajetan Staniszewski, którzy są przeziębieni.

Zagłębie z przytupem rozpoczęło spotkanie w Lubinie i już w 3. minucie objęło prowadzenie. Piłkę w siatce umieścił Szymon Karasiński. Potem rywale mogli podwyższyć prowadzenie, lecz Maciej Kikolski popisał się udaną interwencją. Minęło pół godziny gry i "Wojskowi" doprowadzili do wyrównania. Wówczas Wiktor Kamiński zabrał się z piłką od połowy boiska, a następnie prostopadle zagrał do Michała Kochanowskiego. Pomocnik oddał strzał z kąta w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy Tomasz Pieńko oddał strzał zza pola karnego Legii, który okazał się minimalnie niecelny. Moment później miejscowi stworzyli kolejną akcję. Jeden z rywali uderzył na bramkę, ale Kikolski nie dał się zaskoczyć. Warto dodać, że po godzinie gry na murawie pojawił się Igor Strzałek, dla którego był to debiut w CLJ U-18.

W 80. minucie gospodarze mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Paweł Kruszelnicki przelobował obrońcę Legii i mocno uderzył z bliska, lecz Kikolski uchronił zespół przed stratą gola. Potem jeden z piłkarzy Zagłębia został ukarany czerwoną kartką, przez co warszawiacy, w końcówce spotkania, grali w przewadze. Mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1.

W nastepnej, 14. kolejce ligowej Legia zagra u siebie z Wisłą Kraków. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 listopada, o godz. 11:00.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1:1 (1:1)

Karasiński (3. min.) – Kochanowski (30. min.)

Czerwona kartka: Kocaba (83. min. - Zagłębie)

Zagłębie: Steffen - Kolan, Bukowski, Posmyk, Karasiński (88' Dzidek), Kocaba, Siga (Masiak), Zając (59' Kruszelnicki), Sławiński (Nagrodzki), Górski (73' Żyła), Pieńko

Legia: Kikolski - Pacek, Rytelewski, Urban, Romanowski (85' uraz) - Kochanowski (73' Ślendak), Munik, Pierzak - Skwierczyński, Kamiński (78' Janaszek), Vidosević (60' Strzałek).