Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

12.02.2022 17:00

(akt. 12.02.2022 16:51)

Legia U-18 zremisowała dwa pierwsze sparingi w Czechach, z Mladą Bolesław (1:1) i Duklą Praga (0:0). Jedynego gola dla legionistów strzelił Kacper Knera.

Oba sparingi trwały po 45 minut, a pierwszym rywalem "Wojskowych" była Mlada Bolesław. Mecz od 1. minuty rozpoczęło trzech zawodników, którzy trenują z III-ligowymi rezerwami: Jakub Kowynia, Szymon Bednarz i Kuba Wiśniewski. Pierwszego gola w spotkaniu strzelił Kacper Knera. Pomocnik otrzymał podanie od Bartosza Mikołajczyka, a następnie uderzył z dystansu i pokonał bramkarza gospodarzy. Zespół z Czech zdołał jednak odpowiedzieć. Więcej trafień już nie padło i gra kontrolna zakończyła się remisem 1:1.

Mlada Bolesław - Legia Warszawa 1:1

Bramka: Knera

Legia: Kowynia - Pacek, Bednarz, Kieraś, Winiarski - Mikołajczyk, Knera, Sobociński - Wiśniewski, Krajewski, Majchrzak

W podstawowym składzie na mecz z Duklą Praga znalazło się dwóch zawodników, którzy ćwiczą z "dwójką": Maciej Kikolski i Wiśniewski. Nieznaczną przewagę w tym spotkaniu mieli piłkarze Grzegorza Szoki, ale sparing zakończył się bezbramkowym remisem.

Dukla Praga - Legia Warszawa 0:0

Legia: Kikolski - Romanowski, Furman, Żolik, Wiśniewski - Mikołajczyk, Lachowicz, zawodnik testowany - Dziemidowicz, zawodnik testowany, Niedźwiedzki

W niedzielę, o godz. 12, legioniści zagrają ostatni sparing w trakcie wyjazdu do Czech, a ich rywalem będzie FK Pardubice.