Igor Strzałek

CLJ: Siódma wygrana w sezonie. Legia pewnie pokonała Jagiellonię

07.11.2021 14:00

(akt. 07.11.2021 14:27)

Legia Warszawa wygrała u siebie 3:0 z Jagiellonią Białystok w 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Sebastian Kieraś, Kacper Wnorowski oraz Bartosz Dziemidowicz. Dla "Wojskowych" to siódme zwycięstwo w sezonie. W tym momencie legioniści są na piątym miejscu w lidze, mają zaledwie cztery punkty straty do lidera.

Trener Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 piłkarzy na niedzielne spotkanie. W kadrze znalazł się zawodnik, który na co dzień trenuje z III-ligowymi rezerwami, czyli bramkarz z rocznika 2003 - Jakub Kowynia.

Po pierwszej połowie legioniści prowadzili 1:0 po bramce Sebastiana Kierasia. Zespół z Warszawy kreował więcej sytuacji w ofensywie, częściej utrzymywał się przy piłce, ale w kluczowych momentach brakowało dokładności. W 80. minucie "Wojskowi" podwyższyli rezultat. Igor Strzałek dograł z rzutu rożnego, a Kacper Wnorowski skutecznie główkował. Wynik, w końcówce rywalizacji, ustalił Bartosz Dziemidowicz, któremu asystował Strzałek.

Ostatecznie, Legia wygrała 3:0 z Jagiellonią, a za tydzień (13.11, godz. 12:15) zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.

U-18: Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Kieraś (22. min.), Wnorowski (80. min.), Dziemidowicz (90. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kowynia – Pacek, Bednarz, Wnorowski, Romanowski – Kieraś, Bek, Strzałek – Kiedrowicz, Majchrzak, Niedźwiedzki