Piłki

CLJ: Sparingowa porażka ze Spartą

09.02.2019 16:12

(akt. 09.02.2019 16:32)

Drużyna Legii Warszawa występująca w Centralnej Lidze Juniorów przegrała przy Łazienkowskiej 1:2 z Spartą Jazgarzew w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Jedyną bramkę dla stołecznego klubu zdobył Wiktor Preuss.

Pierwsze fragmenty spotkania okazały się wyrównane. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Legioniści sporadycznie atakowali, aczkolwiek rywale nie odpuszczali i próbowali zaskoczyć. Jedną z groźniejszych akcji zapoczątkował Przemysław Czado. Dynamiczny gracz wpadł w pole karne i wycofał futbolówkę do Wiktora Preussa, który trafił w golkipera rywali. Później, sporo wolnej przestrzeni otworzyło się przed Dawidem Olejarką. Pomocnik zdecydował się na strzał, ale jego uderzenie obronił bramkarz Sparty.

Przyjezdni szukali swoich szans konstruując kombinacyjne akcje czy schodząc do środka ze skrzydeł. Goście objęli prowadzenie po zamieszaniu w obrębie "szesnastki". Czwartoligowiec postawił twarde warunki i miał kolejne okazje do strzelenia gola, często przebywał na połowie Legii. Tuż przed zmianą stron, Sparta zdobyła kolejną bramkę. Jeden z przeciwników znalazł się sam na sam z Jakubem Kowynią, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Po przerwie legioniści wzięli sprawy w swoje ręce i strzelili gola kontaktowego. Łukasz Łakomy potężnie uderzył z lewej nogi, golkiper "wypluł" futbolówkę, którą do siatki z bliska skierował Preuss. Zespół Marka Saganowskiego miał do powiedzenia więcej niż w pierwszej połowie, chciał szybko przemieszczać się pod pole karne rywali. Warszawiacy stosowali względem ekipy z Jazgarzewa wysoki pressing, co skutkowało błędami przyjezdnych, aczkolwiek Sparta wychodziła z opresji.

W końcówce spotkania "Wojskowi" jeszcze mocniej zaczęli szturmować bramkę gości. Sztab szkoleniowy również zagrzewał swoich zawodników do walki. Legioniści "gryźli" trawę i dawali z siebie wszystko, obserwowaliśmy także wiekszą liczbę fauli. Poprzeczkę obił Preuss, poza tym miejscowi kreowali dużo okazji, ale brakowało im chłodnej głowy przy wykończeniu i szczęścia. Ekipa z Łazienkowskiej przegrała 1:2, a za tydzień zmierzy się z Unią Warszawa.

Legia Warszawa CLJ - Sparta Jazgarzew 1:2 (0:2)
Preuss (51. min.) - (25. min.), (45. min.)

Legia: Kowynia (58' Kobylak) - Czach, Lorenc, Gładysz - Wach, Olejarka (46' Łakomy), Kusiński, Czado - Preuss, Włodarczyk (46' Misiak), Leszczuk