Hubert Derlatka

CLJ: Sparingowa wygrana z III-ligowcem

23.01.2021 15:25

(akt. 24.01.2021 12:38)

Juniorzy starsi Legii Warszawa zwyciężyli 3:2 z III-ligowym Górnikiem Konin w drugim sparingu przygotowującym do drugiej części rozgrywek. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Dawid Niedźwiedzki, Hubert Derlatka i Ivan Vidosević. Spotkanie odbyło się w LTC.

Spotkanie towarzyskie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy dość szybko objęli prowadzenie. Jeden z rywali skutecznie wykorzystał rzut karny, po uderzeniu w lewy, dolny róg bramki. Po 30 minutach rywalizacji legioniści doprowadzili do wyrównania za sprawą nowego zawodnika Legii II, Dawida Niedźwiedzkiego. Szesnastolatek otrzymał podanie od Kacpra Skwierczyńskiego (od początku stycznia trenuje z "dwójką"), a następnie oddał skuteczny strzał z 15. metra w kierunku dalszego słupka. Parę chwil później drugiego gola - po kontraataku - strzelili przeciwnicy, którzy do przerwy prowadzili 2:1.

Po zmianie stron stołeczny klub znacząco podkręcił tempo i wyrównał. Z trafienia cieszył się prawy obrońca, Hubert Derlatka, któremu asystował Niedźwiedzki. W końcowych fragmentach spotkania juniorzy starsi zdołali wyjść na prowadzenie! Derlatka zagrał prostopadłe podanie w pole karne, a następnie Ivan Vidosević zbiegł do środka i zdobył bramkę. Ostatecznie legioniści wygrali 3:2 z Górnikiem Konin, a za tydzień zmierzą się z Rakowem Częstochowa U-19.

Legia Warszawa U-18 – Górnik Konin 3:2 (2:2)

Niedźwiedzki (30. min.), Derlatka (52. min.), Vidosević (80. min.) – (5. min. – k.), (35. min.)

Legia: Kikolski - Derlatka, Urban (65' Myszka), Myszka (46' Ślendak), Pacek - Munik (65' Dawid), Dawid (46' Vidosević), Rytelewski - Niedźwiedzki (65' Rytelewski), Staniszewski, Skwierczyński (65' Pacek)