CLJ: Spotkanie z "Niebieskimi"

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

16-03-2019 / 18:00

(akt. 16-03-2019 / 18:25)

W niedzielę o godz. 12 Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Spotkanie odbędzie się w ramach 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczny klub plasuje się aktualnie na szóstym miejscu w tabeli, natomiast „Niebiescy” są sklasyfikowani na przedostatniej pozycji.

W poprzednim tygodniu legioniści musieli uznać w Rembertowie wyższość Pogoni Szczecin, która wykorzystała jedną sytuację i wygrała 1:0. W pierwszej połowie ekipa Marka Saganowskiego wyglądała dobrze, aczkolwiek po przerwie był zupełnie innym zespołem. Szczecinianie zamknęli legionistów mających problem z wyprowadzeniem piłki i zdobyli cenne trzy punkty.

„Wojskowi” zajmują obecnie szóste miejsce na krajowym podwórku z dorobkiem 32 „oczek” w 18. meczach. Na piętnastej pozycji są sklasyfikowani „Niebiescy”, którzy mają pewną zaliczkę do odrobienia, aby znaleźć się w bezpiecznej strefie gwarantującej utrzymanie. W rundzie jesiennej ekipa z Łazienkowskiej pokonała chorzowian 3:1 po golach Kacpra Wełniaka, Łukasza Łakomego oraz Mateusza Misiaka. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Daniel Iwanek, który aktualnie zgromadził już cztery trafienia.

Legii w spotkaniu z Ruchem nie pomogą: Dawid Olejarka (uszkodzony przyczep bliższego mięśnia prostego uda), Mieszko Lorenc (zerwane więzadło w kostce). Zabraknie również Patryka Konika, który niedawno rozciął kolano, lecz wrócił już do treningów z drużyną. Za nadmiar żółtych kartek pauzuje kapitan, Jan Goliński. Na zgrupowaniu kadry do lat 17 w Glasgow przebywa z kolei Nikodem Niski, którego czeka turniej Elite Round eliminacji mistrzostw Europy. Drużynę wspomoże natomiast Bartłomiej Ciepiela. Ofensywny pomocnik do drugiej części sezonu przygotowywał się z trzecioligowymi rezerwami. W kadrze znalazł się trenujący z młodszym rocznikiem, Gabor Grabowski.

Spotkanie pomiędzy chorzowianami a legionistami odbędzie się w niedzielę o godz. 12 na terenie rywala. Kilkadziesiąt minut po końcowym gwizdku pojawi się relacja tekstowa.

Kadra:

Bramkarze: Kacper Tobiasz, Gabriel Kobylak

Obrońcy: Dawid Wach, Ariel Mosór, Filip Czach, Michał Gładysz, Przemysław Czado, Mateusz Szyszkowski

Pomocnicy: Wiktor Preuss, Mateusz Lisowski, Łukasz Łakomy, Piotr Kusiński, Mateusz Leszczuk, Gabor Grabowski, Bartłomiej Ciepiela.

Napastnicy: Szymon Włodarczyk, Mateusz Misiak

Komentarze (0)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094