Dawid Niedźwiedzki

CLJ: Sześć goli w LTC. Legia lepsza od III-ligowca

23.07.2022 15:00

(akt. 24.07.2022 13:13)

Juniorzy starsi Legii (U-19) wygrali w LTC 4:2 z III-ligową Pilicą Białobrzegi w pierwszym sparingu przygotowującym do sezonu. Bramki dla warszawiaków zdobyli Maksymilian Stangret, Dawid Niedźwiedzki, Jakub Kowalski i Bartosz Płocki.

W wyjściowym składzie "Wojskowych" znalazło się dwóch piłkarzy, którzy rozpoczęli przygotowania do rozgrywek z rezerwami. Chodzi o Jana Sobczuka (bramkarz) i Sebastiana Kierasia (stoper).

Pierwszego gola, w 9. minucie meczu, strzelili rywale. Potem wyrównał Maksymilian Stangret (asysta Oskara Lachowicza), lecz po pół godzinie rywalizacji III-ligowiec odzyskał prowadzenie (po uderzeniu z rzutu karnego), którego nie oddał do przerwy.

W drugiej połowie Legia odwróciła losy spotkania. Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Dawid Niedźwiedzki, który oddał skuteczny strzał z dystansu. Później miejscowi wyszli na prowadzenie po kontrze, za sprawą Jakuba Kowalskiego, któremu asystował Lachowicz. Wynik sparingu, po rzucie rożnym i zgraniu piłki przez Bartosza Krasuskiego, ustalił Bartosz Płocki.

Ostatecznie Legia U-19 wygrała u siebie 4:2 z Pilicą Białobrzegi.

Sparing: Legia Warszawa U-19 – Pilica Białobrzegi 4:2 (1:2)
Stangret (25. min.), Niedźwiedzki (47. min.), Kowalski (67. min.), Płocki (78. min.) – (9. min.), (33. min. – k.)

Legia: Sobczuk (46' Chojak) – Bochniak (60' Dziemidowicz), Kieraś (60' Bogusiewicz), Boczoń, Saganowski (46' Bek) – Misztal (60' Mikołajczyk), Grączewski (46' Melich), Lachowicz (70' Płocki) – Niedźwiedzki (70' Krasuski), Stangret (60' Rojkowski), Puciłowski (60' Kowalski)