Szymon Włodarczyk, Kacper Gościniarek CLJ

CLJ: Sześć goli w Rembertowie. Legia wyszarpała trzy punkty

30.08.2019 14:43

(akt. 30.08.2019 18:43)

Legia Warszawa wygrała u siebie 4:2 z Zagłębiem Lubin w czwartej kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Gole dla gospodarzy strzelili Jakub Czajkowski, Jehor Matsenko, Jakub Kwiatkowski i Kajetan Staniszewski.

Legioniści rozpoczęli to spotkanie ze zdwojoną siłą, ponieważ już po kilkudziesięciu sekundach objęli prowadzenie! Kacper Gościniarek podłączył się do ofensywy i zagrał wzdłuż pola karnego do nadbiegającego Jakuba Czajkowskiego. Skrzydłowy uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka i trafił do siatki. Goście starali się szybko odpowiedzieć, przez parę minut przebywali na połowie miejscowych. Bliski szczęścia był Dawid Hanc, który dopadł do dośrodkowania i posłał futbolówkę minimalnie obok bramki.

Lubinianie próbowali często dogrywać z obu flanek oraz uderzać z dystansu, ale za każdym razem defensywa stołecznego klubu oddalała zagrożenie. Po drugiej stronie boiska, strzał Szymona Włodarczyka z ostrego kąta przeleciał obok słupka. Gracze Grzegorza Szoki po pewnym czasie, utrzymywali się przy piłce, parokrotnie zapędzali się w "szesnastkę" przeciwników, jednak tuż przed przerwą przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą Jakuba Sigi. Zawodnik Zagłębia wpadł w pole karne mijając trzech legionistów i pokonał Kacpra Tobiasza.

Parę chwil po zmianie stron goście strzelili drugiego gola. Marcel Górski zdecydował się na uderzenie z dystansu, które wpadło do siatki. Warszawiacy szybko rzucili się do odrabiania strat. Najpierw golkiper Zagłębia powstrzymał Włodarczyka oraz Aleksego Krasickiego, lecz po główce Jehora Matsenki był praktycznie bezradny. Środkowy pomocnik wyskoczył w górę po centrze Jakuba Kwiatkowskiego z rzutu rożnego i cieszył się z trafienia. Minęło dziesięć minut i wspomniany "Kwiatek" pokonał golkipera Zagłębia skutecznie główkując.

Ostatni akord, już w doliczonym czasie, należał do wprowadzonego Kajetana Staniszewskiego, który zabrał się do kontry z paroma legionistami i z zimną krwią umieścił futbolówkę w bramce. Legia wygrała 4:2 z Zagłębiem i za tydzień zagra na wyjeździe z mistrzem Polski w kategorii juniorów starszych, Koroną Kielce.

CLJ: Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 4:2 (1:1)

Czajkowski (1. min.), Matsenko (61. min.), Kwiatkowski (72. min.), Staniszewski (90. min.) - Siga (41. min.), Górski (53. min.)

Legia: Tobiasz - Derlatka, Rytelewski, Rokosz, Kwiatkowski - Matsenko, Gościniarek (46' Dawid) - Czajkowski (42' Krasicki, 78' Staniszewski), Grabowski (83' Grzelak), Pierzak - Włodarczyk