CLJ: Sześć goli w sparingu. Legia lepsza od Śląska

Źródło: Legia Warszawa

01.08.2020 17:50

(akt. 01.08.2020 22:00)

Juniorzy starsi Legii wygrali 4:2 z rówieśnikami ze Śląska Wrocław. Dwie bramki dla warszawiaków zdobył Wiktor Kamiński, a po golu strzelili Michał Kochanowski oraz testowany Wiktor Gaweł. Sparing w Książenicach został podzielony na trzy tercje - każda trwała po 40 minut.

Legioniści dobrze rozpoczęli grę kontrolną ze Śląskiem Wrocław. Już w 8. minucie, po płaskim wycofaniu z prawej strony pola karnego, Wiktor Kamiński zdobył bramkę. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Szokę miała przewagę, częściej utrzymywała się przy piłce i regularnie gościła na połowie przyjezdnych. Po 20 minutach z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Bartosz Wicenciak. Gdyby tego było mało, urazu nabawił się również Kacper Imiołek. Tuż przed końcem pierwszej tercji (mecz trwał 3x40) "Wojskowi" podwyższyli prowadzenie. Michał Kochanowski oddał strzał zza "szesnastki" i umieścił piłkę w siatce.

Legia poszła za ciosem i strzeliła trzeciego gola. Hubert Derlatka popędził prawą flanką, minął obrońcę Śląska, wbiegł w pole karne i zagrał w kierunku Kamińskiego. Napastnik uderzył z lewej nogi na wślizgu i pokonał golkipera gości. W 75. minucie rywalom udało się zdobyć bramkę. Jeden z przeciwników skutecznie główkował po centrze z rzutu rożnego. Warszawiacy podwyższyli rezultat na początku trzeciej tercji. Z gola cieszył się testowany Wiktor Gaweł, o którym więcej pisaliśmy tutaj. Ostatni akord należał jednak do Śląska. Wrocławianie nieco zmniejszyli rozmiary porażki.

Juniorzy starsi Legii zwyciężyli 4:2 z rówieśnikami ze Śląska. W sparingu nie zagrali m.in. Patryk Pierzak oraz Kajetan Staniszewski. Wymieniona dwójka wystąpiła w spotkaniu towarzyskim III-ligowych rezerw Legii ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (relacja z meczu).

W następną sobotę (8.08) "Wojskowi" zagrają w Legia Training Center z Polonią Warszawa U-19. Będzie to ostatni sparing przed inauguracją CLJ. W 1. kolejce ligowej (15.08) stołeczny klub zagra w Książenicach z Górnikiem Zabrze. Terminarz rundy jesiennej jest dostępny w tym miejscu

CLJ: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 4:2

Kamiński (8. min., 49. min.), Kochanowski (38. min.), Gaweł (82. min.) - (75. min.), (115. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kikolski – Derlatka, Myszka, Urban, Imiołek – Skwierczyński, Munik, Dawid, Wicenciak – Kochanowski – Kamiński