Jerzy Munik

CLJ: Sześć goli w Zabrzu. Porażka Legii

29.11.2020 14:40

(akt. 29.11.2020 15:48)

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 2:4 z Górnikiem Zabrze w 16. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Wiktor Kamiński i Michał Kochanowski.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, powołał na niedzielne spotkanie 17 zawodników. Drużynie do lat 18 pomogło trzech piłkarzy III-ligowych rezerw – Kacper GościniarekDawid Barnowski i Radosław Cielemęcki. Sztab szkoleniowy nie skorzysta m.in. z: Patryka PierzakaMarcela MyszkiDawida GrzelakaBartosza  WicenciakaHuberta DerlatkiKacpra ImiołkaPatryka Romanowskiego Damiana Urbana, którzy zmagają się z kontuzjami.

Początek spotkania należał do Legii, która już w 9. minucie objęła prowadzenie za sprawą Wiktora Kamińskiego. Jak padł gol? Jakub Czajkowski posłał dokładne, dalekie zagranie do "Kamyka", który skierował piłkę do siatki. Potem napastnik Legii miał jeszcze dwie dogodne sytuacje. Najpierw Ivan Vidosević dobrze podał do "Kamyka", który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po chwili snajper "Wojskowych" podszedł do rzutu karnego, ale Maksymilian Ćwik wybronił jego uderzenie. Rywale zdołali wyrównać w końcówce pierwszej odsłony. Od 43. minuty "Wojskowi" grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Czajkowskiego. Zawodnik Legii był ustawiony w murze - z racji rzutu wolnego dla miejscowych - i zagrał piłkę ręką w "szesnastce". Sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Kamil Grudziński.

Zabrzanie z przytupem rozpoczęli drugą połowę. Tuż po przerwie wyszli na prowadzenie po świetnym uderzeniu z dystansu Nikodema Zielonki. W 53. minucie było już 3:1 dla rywali. Thomas Pranica umieścił piłkę w siatce po wcześniejszym dośrodkowaniu Kosmy Zawady. Górnik zdołał podwyższyć rezultat w 72. minucie. Wówczas drugą bramkę w meczu zdobył Pranica. W końcówce klub z Warszawy strzelił drugiego gola w meczu. Kajetan Staniszewski dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, a Michał Kochanowski znalazł się na bliższym słupku i pokonał golkipera Górnika po uderzeniu w boczną siatkę.

Legioniści przegrali 2:4 z Górnikiem, a w kolejnej, 17. kolejce zagrają na wyjeździe z Escolą Varsovia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 grudnia, o godz 12:00.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 4:2 (1:1)

Grudziński (43. min. - k.), Zielonka (48. min.), Pranica (53. min., 72. min.) - Kamiński (9. min.), Kochanowski (86. min.)

Czerwona kartka: Czajkowski (Legia, 43. min. - za dwie żółte)

Legia (skład wyjściowy): Kikolski - Pacek, Munik, Rytelewski, Czajkowski - Ślendak, Gościniarek (80' Kochanowski), Vidosević (46' Barnowski) - Skwierczyński, Kamiński (60' Janszek), Cielemęcki (75' Dawid)