Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

29.10.2022 14:45

(akt. 30.10.2022 23:38)

Juniorzy starsi Legii przegrali na wyjeździe 1:4 z Koroną Kielce w 12. kolejce CLJ U-19. Jedynego gola w barwach "Wojskowych" strzelił Sebastian Kieraś, któremu asystował Dawid Niedźwiedzki. Dla stołecznego zespołu to 3. porażka z rzędu.

Legioniści źle rozpoczęli spotkanie, gdyż już w 7. minucie Michał Pokora trafił do siatki po stałym fragmencie gry. W ciągu kolejnych 23 minut zawodnik z rocznika 2005 zdobył kolejne dwie bramki i gospodarze prowadzili już 3:0. Tuż przed przerwą gola kontaktowego strzelił Sebastian Kieraś. Druga połowa również nie potoczyła się po myśli stołecznej drużyny. Od 77. minuty Legia grała w osłabieniu z powodu czerwonej kartki, a w samej końcówce wynik rywalizacji ustalił Daniel Bąk. Dla warszawiaków była to trzecia porażka z rzędu.

Przegraliśmy kolejny mecz – niestety znowu w bardzo słabym stylu. Drugi mecz z rzędu, w którym bramka stracona szybko ze stałego fragmentu gry myślę, że ustawiła delikatnie przebieg pierwszej pierwszej połowy. Przeciwnicy poszli za ciosem i zdobyli drugą i trzecią bramkę. Nam udało się tak naprawdę strzelić tylko gola kontaktowego w ostatniej minucie pierwszej połowy. Na drugą połowę wyszliśmy jeszcze z dużymi nadziejami, jednak czerwona kartka w 77. minucie tak naprawdę zamknęła cały mecz i niestety ponosimy trzecią porażkę z rzędu – mówił trener Legii U-19, Filip Raczkowski.

12. kolejka CLJ U-19: Korona Kielce – Legia Warszawa 4:1 (3:1)
Pokora (7. min., 24. min., 30. min.), Bąk (90. min.) – Kieraś (45. min.)

Żółte kartki: Wnorowski, Okusami, Romanowski, Stangret, Misztal, Knera
Czerwona kartka: Stangret (77. min., Legia, za dwie żółte)

Legia: Chojak – Saganowski (70' Krajewski), Wnorowski, Okusami, Romanowski (55' Bochniak) – Kieraś, Mikołajczyk (70' Misztal), Lachowicz (58' Knera) – Kiedrowicz, Stangret, Niedźwiedzki (55' Puciłowski)