Szymon Bednarz

CLJ: Trzecie zwycięstwo z rzędu

18.09.2021 12:54

(akt. 18.09.2021 12:58)

Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z Pogonią Szczecin w 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Jedynego gola, po dośrodkowaniu Igora Strzałka, strzelił Szymon Bednarz. Dla stołecznego klubu to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Szkoleniowiec Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 zawodników na sobotnie spotkanie. W kadrze znaleźli się Jakub Furman (stoper), Maciej Kikolski (bramkarz) oraz Kuba Wiśniewski (prawy obrońca), którzy na co dzień trenują z III-ligowymi rezerwami.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, choć legioniści parę razy zdołali stworzyć zagrożenie. W 77. minucie stołeczny klub objął prowadzenie. Miejscowi mieli rzut wolny - Kacper Knera rozegrał go z Igorem Strzałkiem, który zacentrował w kierunku Szymona Bednarza, a ten skutecznie główkował. Pogoń starała się podkręcić tempo i mogła doprowadzić do remisu, lecz jeden z rywali trafił w słupek.

Ostatecznie, Legia wygrała 1:0 z Pogonią, a za tydzień (25.09, godz. 12:00) zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Bednarz (77. min.)

Legia: Kikolski – Winiarski, Bednarz, Kieraś, Imiołek – Knera, Wicenciak (74’ Dawid), Strzałek (85’ Romanowski)– Staniszewski (75’ Bochniak), Majchrzak, Dziemidowicz (Wiśniewski)

Pogoń (skład wyjściowy): Łęgowski - Fornalik, Góral, Magnuszewski, Hyl - Szynkielewski, Jakubczyk - Kroczek, Witkowski, Bąk - Szczerba