Mateusz Szczepaniak
fot. Marcin Szymczyk

CLJ U-19: Czwarte zwycięstwo z rzędu!

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

13.04.2024 13:35

(akt. 13.04.2024 18:18)

Legia U-19 wygrała na wyjeździe 2:1 z Odrą Opole (beniaminek) w 23. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki w barwach stołecznej drużyny zdobyli Karol Kosiorek i Samuel Sarudi. Dla "Wojskowych" to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Trener "Wojskowych", Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe), Igora Skrobały (uraz ręki) i Tomasza Rojkowskiego (przeciążeniowe złamanie piątej kości śródstopia). W wyjściowym składzie znaleźli się Wojciech Banasik (bramkarz z kadry pierwszej drużyny), Minas Vasiliadis czy Jakub Żewłakow (zawodnicy III-ligowych rezerw).

"Wojskowi" objęli prowadzenie w pierwszej połowie, po golu Karola Kosiorka, który skutecznie główkował na dalszy słupek po centrze Samuela Sarudiego z rzutu wolnego, z lewej strony.

W drugiej części meczu stołeczna ekipa podwyższyła wynik za sprawą Sarudiego. Goście przeprowadzili akcję prawą stroną, Viktor Karolak podał do Jakuba Zbroga, ten wycofał na przedpole do Słowaka, który strzelił gola. Rezultat w czasie doliczonym ustaliła Odra, która trafiła do siatki po rzucie wolnym (dośrodkowanie z bocznego sektora) i odbijance.

Legia wygrała 2:1 z Odrą, odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, a w najbliższy piątek, 19 kwietnia (godz. 16:00), zagra u siebie z liderującym Lechem Poznań, do którego traci 5 punktów.

23. KOLEJKA CLJ U-19: ODRA OPOLE – LEGIA WARSZAWA 1:2 (0:1)
(90. min.) – Kosiorek (17. min.), Sarudi (63. min.)

Żółte kartki: Dembek, Karolak

Legia: Banasik – Jendryka (46' Olewiński), Kosiorek (25' Dembek), Leszczyński, Karolak – Mozie, Sarudi (83' Melich), Vasiliadis (74' Konopka) – Szczepaniak, Zbróg, Żewłakow (29' Saletra)

Polecamy

Komentarze (6)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.