Stanisław Gieroba

CLJ U-19: Czwarte zwycięstwo z rzędu

17.11.2023 14:14

(akt. 17.11.2023 16:38)

Legia U-19 wygrała w LTC 3:2 z Jagiellonią (15. kolejka Centralnej Ligi Juniorów), mimo że od 21. minuty przegrywała 0:2. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Żewłakow, Jakub Adkonis i Stanisław Gieroba. Dla stołecznej drużyny to jednocześnie 4. zwycięstwo z rzędu.

Trener Legii U-19, Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe), ale miał w kadrze meczowej 3 zawodników III-ligowych rezerw, czyli Wojciecha Banasika, Jakuba Adkonisa i Jakuba Kowalskiego.

Początek należał do Jagiellonii, która po 21 minutach prowadziła już 2:0. Najpierw goście zdobyli bramkę po dośrodkowaniu na dalszy słupek, a potem podwyższyli wynik po dograniu wzdłuż i pechowej interwencji Jana Leszczyńskiego, który skierował piłkę do własnej siatki. Legia złapała kontakt jeszcze w pierwszej połowie, po akcji Jakuba Żewłakowa, który odebrał obrońcy futbolówkę w pressingu, podrzucił ją nad nogą drugiego rywala i strzelił z 11. metra, w kierunku dalszego słupka.

Chwilę po przerwie miejscowi doprowadzili do wyrównania. Przemysław Mizera został trafiony w głowę przez bramkarza gości, a rzut karny wykorzystał Adkonis, uderzając w prawy dolny róg. W końcówce meczu Rafał Boczoń zagrał na wyprzedzenie na połowie przyjezdnych, przechwycił piłkę, podprowadził ją i podał na prawą stronę "szesnastki", do Stanisława Gieroby, który pięknie strzelił z 10. metra, pod poprzeczkę, ustalając wynik.

Legia wygrała 3:2, odniosła 9. zwycięstwo w LTC w trwającym sezonie (na 9 meczów) i obecnie jest liderem CLJ U-19, a w przyszłą sobotę, 25 listopada (godz. 12:00), zagra na wyjeździe z Wartą Poznań.

15. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:2 (1:2)
Żewłakow (35. min.), Adkonis (49. min. – k.), Gieroba (87. min.) – Drygiel (3. min.), Leszczyński (21. min. – sam.)

Żółte kartki: Adkonis, Leszczyński

Legia: Banasik – Olewiński (79' Jendryka), Boczoń, Leszczyński, Bochniak (46' Karolak) – Saletra, Adkonis (73' Bogusiewicz), Żewłakow – Skrobała (59' Szczepaniak), Mizera (59' Gieroba), Zbróg (65' Kowalski)

Jagiellonia (skład wyjściowy): Tomkiel – Jaroszuk, Kruszewski, Kobus, Lipiński, Stypułowski, Kozłowski, Drygiel, Mazurek, Wojdakowski, Ptasiński