CLJ: Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:3

CLJ U-19: Druga porażka z rzędu

23.08.2024 15:05

(akt. 23.08.2024 18:41)

Legia U-19, która wygrała na inaugurację sezonu (4:3 ze Śląskiem Wrocław), przegrała drugi raz z rzędu. Ostatnio pokonała ją Pogoń Szczecin (5:3), a teraz dokonało tego Zagłębie Lubin, które zwyciężyło 3:1 w LTC.

Sztab "Wojskowych" nie skorzystał z kilku kontuzjowanych, czyli Mikołaja Kotarby (obrzęk kości łonowej, przeciążenie po lewej stronie), Franciszka Polloka (po lipcowym zabiegu), Igora BuszaErika Mikanowicza i Dawida Nosa. W wyjściowym składzie znalazło się pięciu zawodników z kadry III-ligowych rezerw, czyli Jakub Zieliński, Rafał Boczoń, Samuel Sarudi, Jakub Zbróg i Stanisław Gieroba, który już w 3. minucie dał prowadzenie Legii U-19, wykorzystując rzut karny, wywalczony przez Filipa Przybyłkę.

Zagłębie odwróciło losy rywalizacji, gdyż jeszcze w pierwszej połowie zdobyło dwie bramki (obie Dominika Gregorskiego; pierwsza po dośrodkowaniu na dalszy słupek, druga z kontry), a w końcówce spotkania strzeliło trzeciego gola (Bartłomiej Wandachowicz; z rzutu wolnego, po dograniu na dalszy słupek) i ostatecznie wygrało 3:1. W przyszłą sobotę, 31 sierpnia (godz. 11:00), Legia U-19 zagra na wyjeździe z Arką Gdynia, która zaczęła sezon od dwóch porażek (1:4 z Escolą, 1:2 z Lechem Poznań).

3. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA – ZAGŁĘBIE LUBIN 1:3 (1:2)
Gieroba (3. min. – k.) – Gregorski (29. min., 39. min.), Wandachowicz (88. min.)

LEGIA: Zieliński – Jendryka (65' Foks), Boczoń, Kosiorek, Lauryn – Ruszkiewicz (55' Ambrożko), Przybyłko (55' Rojkowski), Sarudi (75' Piasta) – Zbróg, Gieroba, Kovacik (55' Mizera)

ZAGŁĘBIE (SKŁAD WYŚCIOWY): Matysek – Maćkowiak, Urbański, Ede, Rogowski – Wandachowicz, D. Nowogoński, Droździk, Gregorski, Sobolewski, Cywiński