Stanisław Gieroba CLJ U17: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:4

CLJ U-19: Drugie zwycięstwo w sezonie

31.08.2024 13:35

(akt. 31.08.2024 16:59)

Legia U-19 (obecny mistrz Polski), która ostatnio dwukrotnie przegrała, zdołała przerwać złą serię. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe 2:0 z Arką Gdynia (przedostatni zespół w tabeli) w 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki zdobyli Stanisław Gieroba i Przemysław Mizera, którym asystował Jakub Zbróg.

Sztab "Wojskowych" nie skorzystał z kilku kontuzjowanych, czyli Mikołaja Kotarby (obrzęk kości łonowej, przeciążenie po lewej stronie), Franciszka Polloka (po lipcowym zabiegu), Igora Busza (kontuzja ręki), Erika Mikanowicza (uraz mięśniowy) i Dawida Nosa (problemy z łąkotką).

W wyjściowym składzie znalazło się pięciu zawodników III-ligowych rezerw – Jakub Zieliński, Bartosz Dembek, Samuel Sarudi, Jakub Zbróg i Stanisław Gieroba, który strzelił gola na 1:0 w sobotnim meczu. Mateusz Lauryn zagrał do Zbroga, ten wycofał do napastnika, który skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka, od spojenia.

W drugiej części gry goście drugi raz trafili do siatki. Maciej Ruszkiewicz podał do Zbroga, ten przeprowadził indywidualną akcję w bocznym sektorze, po czym zagrał na 7. metr do Przemysława Mizery, który ustalił wynik na 2:0 dla Legii poprzez strzał przy bliższym słupku. Od około 75. minuty gdynianie rywalizowali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej.

W przyszłą sobotę, 7 września (godz. 12:00), juniorzy starsi Legii (6 "oczek"; 2 zwycięstwa, 2 porażki) zagrają w LTC z Odrą Opole, która uzbierała 4 punkty w 4 meczach.

4. KOLEJKA CLJ U-19: ARKA GDYNIA – LEGIA WARSZAWA 0:2 (0:1)
Gieroba (36. min.), Mizera (80. min.)

LEGIA: Zieliński – Jendryka (89' Foks), Dembek, Kosiorek, Lauryn – Przybyłko (67' Mizera; 80' Rojkowski), Sarudi (63' Ruszkiewicz), Piasta – Zbróg, Gieroba, Kovacik (85' Konopka)