Maciej Bochniak

CLJ U-19: Gol Bochniaka z rzutu wolnego, remis z Rakowem

11.10.2023 17:10

(akt. 11.10.2023 17:39)

Legia U-19 zremisowała na wyjeździe 1:1 z Rakowem Częstochowa w zaległym meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Jedynego gola w barwach "Wojskowych" strzelił Maciej Bochniak, który skutecznie uderzył z rzutu wolnego.

Trener "Wojskowych", Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka i Karola Kosiorka (zerwania więzadeł krzyżowych). W wyjściowym składzie znalazło się za to dwóch zawodników z rezerw, czyli Wojciech Banasik (bramkarz) oraz Cyprian Pchełka (skrzydłowy).

Legioniści przeważali, a od 13. minuty grali w przewadze, gdyż czerwoną kartką został ukarany golkiper Rakowa, Kacper Jureczko, który wyszedł z bramki i sfaulował Igora Skrobałę na 35. metrze.

Stołeczna drużyna objęła prowadzenie w 67. minucie, po strzale Macieja Bochniaka (20-25. metr) z rzutu wolnego w prawe okienko. Gdy wydawało się, że goście dowiozą wynik, to Raków wyrównał w doliczonym czasie. Doszło do zagrania z połowy boiska, odbitki, piłka znalazła się po lewej stronie miejscowych, a Leon Ziętek skutecznie uderzył z woleja, z rogu pola karnego, na bliższy słupek.

Legia, zajmująca 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów i stratą 2 "oczek" do Lecha Poznań (lider; 1 spotkanie mniej), zremisowała 1:1 z Rakowem, a w niedzielę, 15 października (godz. 12:00), zagra w LTC z Cracovią.

7. kolejka CLJ U-19: Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:1 (0:0)