Stanisław Gieroba Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:3

CLJ U-19: Hat-trick Gieroby, udany początek Legii

11.08.2024 23:59

(akt. 12.08.2024 02:18)

Legia U-19, obecny mistrz Polski, udanie zaczęła sezon 2024/2025. Stołeczna drużyna – prowadzona przez nowego trenera, Arkadiusza Adacha – wygrała na wyjeździe 4:3 ze Śląskiem Wrocław (beniaminek) w 1. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Trzy gole strzelił Stanisław Gieroba, a jednego nowy zawodnik warszawskiego klubu, Maciej Ruszkiewicz.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znalazło się trzech zawodników z kadry III-ligowych rezerw, czyli Michał Bobier, Samuel Sarudi i Stanisław Gieroba.

Śląsk objął prowadzenie jako pierwszy. W 20. minucie Jan Chodera przelobował bramkarza z połowy, po wcześniejszym odbiorze. Warszawiacy dość szybko doprowadzili do wyrównania. Samuel Kovacik zszedł z piłką do środka, podał do Samuela Sarudiego, ten obrócił się i zagrał do Macieja Ruszkiewicza, który skutecznie strzelił z lewej nogi, z ok. 25. metra.

W drugiej odsłonie show skradł Gieroba, który strzelił trzy gole. Napastnik Legii wykorzystał dwa rzuty karne (jeden wywalczył sam, przy drugim rywal zagrał piłkę ręką), a w tzw. międzyczasie trafił do siatki z gry. Miejscowi mieli aut na własnej połowie, Jakub Jendryka odebrał futbolówkę, podał w przestrzeń do "Giero", który okiwał przeciwnika i sfinalizował sytuację sam na sam, płasko uderzając w prawą stronę bramki.

Wrocławianie byli w stanie zmniejszyć stratę (przyjęcie Oskara Gerstensteina po zagraniu za plecy i strzał na dalszy słupek), a w końcówce złapali kontakt po tzw. wcince z lewej strony nad Bobierem i zamknięciu akcji na 5. metrze przez Michała Wróblewskiego. Był to gol, który ustalił wynik niedzielnego spotkania.

Ostatecznie Legia wygrała 4:3 ze Śląskiem, a w najbliższą sobotę, 17 sierpnia (godz. 11:00), znowu zagra na wyjeździe, tym razem z Pogonią Szczecin, która w 1. kolejce ligowej przegrała w Rącznej aż 0:3 z Cracovią.

1. KOLEJKA CLJ U-19: ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 3:4 (1:1)
Chodera (20. min.), Gerstenstein (82. min.), Wróblewski (90. min.) – Ruszkiewicz (24. min.), Gieroba (51. min. – k., 66. min., 69. min. – k.)

LEGIA: Bobier – Jendryka, Kosiorek (83' Foks), Chojecki, Lauryn – Sarudi (78' Wyganowski), Ruszkiewicz (65' Ambrożko), Piasta (65' Przybyłko) – Gieroba, Rojkowski (65' Dembek), Kovacik (73' Konopka)