Igor Skrobała

CLJ U-19: Klasyk dla Legii

02.09.2023 14:40

(akt. 02.09.2023 16:37)

Klasyk dla stołecznego zespołu. Legia U-19 wygrała w LTC aż 4:1 z Widzewem Łódź w 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów i aktualnie jest liderem tabeli (9 punktów). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Kowalski, Igor Skrobała, Tomasz Rojkowski i Oskar Melich.

Legia świetnie weszła w sobotni mecz, obejmując prowadzenie już w 2. minucie. Kacper Bogusiewicz podał do Igora Skrobały, ten okiwał rywala i zagrał do Jakuba Kowalskiego, który zamknął akcję po płaskim uderzeniu.

Łodzianie stworzyli parę sytuacji, lecz w 26. minucie "Wojskowi" podwyższyli wynik. Maciej Saletra wypatrzył Oliwiera Olewińskiego, ten podał do Skrobały, który przeprowadził imponujący rajd, minął dwóch przeciwników i skutecznie strzelił z ok. 11. metra. Przed przerwą Widzew zdołał złapać kontakt po stałym fragmencie i dobitce Mateusza Radonia.

W drugiej połowie Legia wypracowała parę niezłych szans, a w 80. minucie odskoczyła. Skrobała podał do Oskara Melicha, ten wszedł przed obrońcę Widzewa (w zamieszaniu) i zagrał na 5. metr, do Tomasza Rojkowskiego, który potężnie uderzył z woleja w okienko.

Chwilę później gospodarze ustalili wynik spotkania. Olewiński podał do Skrobały, ten wycofał z bocznego sektora do Melicha, który strzelił gola z lewej nogi, z 11. metra, w pierwszym kontakcie.

Legia wygrała 4:1 z Widzewem, a w przyszłą sobotę, 9 września (godz. 12:00), zagra na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

4. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Widzew Łódź 4:1 (2:1)
Kowalski (2. min.), Skrobała (26. min.), Rojkowski (80. min.), Melich (84. min.) – Radoń (39. min.)

Legia: Banasik – Olewiński (85' Jendryka), Dembek, Boczoń, Bochniak (60' Karolak) – Saletra (80' Misztal), Bogusiewicz, Żewłakow (60' Melich) – Skrobała, Mizera (78' Rojkowski), Kowalski (67' Grzejszczak)