Igor Skrobała

CLJ U-19: Koncert Legii

19.10.2024 14:48

(akt. 19.10.2024 15:36)

Legia U-19 (obecny mistrz Polski) przerwała niedawno świetną serię, a teraz zrobiła krok w kierunku rozpoczęcia kolejnej. "Wojskowi" wygrali u siebie aż 7:1 z Wartą Poznań (11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów), która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W kadrze meczowej zabrakło m.in. Pawła Ambrożki (uraz kolana), Franciszka Polloka (lipcowy zabieg) i Filipa Przybyłki, którzy wrócą za dwa tygodnie. W podstawowym składzie Legii U-19 pojawili się Wojciech Banasik (bramkarz "jedynki"), Samuel Sarudi czy Igor Skrobała (zawodnicy III-ligowych rezerw).

Warszawiacy objęli prowadzenie już w 8. minucie. Przemysław Mizera otrzymał podanie prostopadłe od Tomasza Rojkowskiego, wygrał pozycję z obrońcą, oddał strzał, który odbił bramkarz, ale udanie dobijał. Niecały kwadrans później miejscowi podwyższyli wynik za sprawą Samuela Kovacika.

Chwilę po przerwie Rojkowski otrzymał podanie wsteczne od Skrobały, przyjął, przełożył rywala i skutecznie uderzył z lewej nogi w dalszy, górny róg. Po niecałej godzinie gry było już 4:0 dla Legii. Mikołaj Kotarba dobrze odnalazł się w polu karnym, futbolówka spadła mu pod nogi i strzelił z ok. 12 – 14. metra, z prawej nogi, w kierunku dalszego słupka. Była to dla niego pierwsza bramka po kontuzji, w dodatku przeciwko jego byłej drużynie, w pierwszym kontakcie z piłką po wejściu na boisko.

W 68. minucie Skrobała dostał prostopadłe podanie od Szymona Piasty, wygrał pojedynek 1 na 1 z przeciwnikiem i udanie strzelił w kierunku dalszego słupka. Po chwili goście zdobyli honorową bramkę, ale miejscowi dość szybko wyprowadzili kolejny cios. Skrobała zrobił ruch za plecy obrońcy i otrzymał piłkę od Rojkowskiego na sam na sam z bramkarzem, którego pokonał.

Wynik, na 7:1 dla stołecznej drużyny, ustalił Mateusz Konopka, który wykorzystał podanie Skrobały.

Legioniści wciąż są wiceliderem tabeli, mają na koncie 24 punkty (8 zwycięstw, 3 porażki), czyli o dwa mniej niż Escola Varsovia, a w przyszłą sobotę, 26 października (godz. 12:00), zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

11. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA – WARTA POZNAŃ 7:1 (2:0)
Mizera (8. min), Kovacik (20. min), Rojkowski (52. min), Kotarba (59. min), Skrobała (68. min, 74. min), Konopka (80. min) – (72. min)

LEGIA: Banasik – Kosiorek (58’ Kotarba), Chojecki, Lauryn – Jendryka (65’ Mikanowicz), Wyganowski (65’ Kniat), Sarudi (43’ Piasta), Kovacik (75’ Foks) – Skrobała, Rojkowski (75’ Nos), Mizera (75’ Konopka)