Jakub Jendryka CLJ: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:2

CLJ U-19: Legia rozbiła Jagiellonię

20.07.2024 18:40

(akt. 20.07.2024 19:44)

Legia Warszawa U-19 (obecny mistrz Polski) wygrała aż 4:0 z Jagiellonią Białystok w pierwszym sparingu przed sezonem 2024/2025. Bramki zdobyli Tomasz Rojkowski, Jakub Jendryka, Antoni Wasiak-Libiszowski i Igor Busz.

W sobotnim meczu towarzyskim wystąpił m.in. testowany Alon Ben Sira (2.01.2007; 172cm, 69kg). To środkowy/ofensywny pomocnik, grający w izraelskim Hapoelu Ra’ananna, mający też polski paszport. W minionym sezonie strzelił osiem goli i poprowadził wspomniany zespół młodzieżowy do finału krajowego pucharu. Zagrał w pierwszej połowie sparingu z Jagiellonią, wyglądał poprawnie.

Legioniści objęli prowadzenie po golu Tomasza Rojkowskiego, który dopadł do lekkiego wycofania Eryka Mikanowicza sprzed linii i skutecznie główkował w kierunku bliższego słupka. Warszawiacy zdołali podwyższyć wynik jeszcze w pierwszej połowie. Samuel Kovacik przełożył rywala, obrócił się i zagrał na przedpole do Jakuba Jendryki, ten przyjął piłkę i udanie uderzył z lewej nogi (18. metr) w okno.

Po przerwie stołeczna drużyna też dwa razy trafiła do siatki. Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu z prawej strony, doszło do zgrania głową do Igora Busza (róg pola karnego), ten przyjął futbolówkę, minął obrońcę i płasko podał na 5. metr, do Mateusza Konopki, który oddał strzał (zablokowany na linii przez zawodnika z pola), a Antoni Wasiak-Libiszowski skutecznie dobijał.

W jednej z późniejszych akcji Legia założyła wysoki pressing, który przyniósł efekt. Bramkarz Jagiellonii podawał do środkowego pomocnika, ale Filip Przybyłko go wyprzedził i wypatrzył Busza, ten zagrał wyżej, do Dawida Nosa, od którego otrzymał podanie z tzw. pierwszej piłki, przyjął futbolówkę na lewą nogę i strzelił po ziemi, przy bliższym słupku, ustalając rezultat na 4:0 dla "Wojskowych".

Ogółem, był to udany mecz w wykonaniu stołecznej drużyny, która – mając na uwadze moment przygotowań – dobrze się zaprezentowała, szczególnie pod kątem działań motorycznych.

SPARING U-19: LEGIA WARSZAWA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 4:0 (2:0)
Rojkowski (19. min.), Jendryka (44. min.), Wasiak-Libiszowski (56. min.), Busz (62. min.)

LEGIA: Bienduga – Jendryka, Wasiak-Libiszowski (Lauryn), Kosiorek (Chojecki), Lauryn (Foks) – Wyganowski (Przybyłko), Konopka, Ben Sira (Busz) – Kovacik, Rojkowski, Mikanowicz (Piasta)

KADRA LEGII U-19 NA POCZĄTEK PRZYGOTOWAŃ DO SEZONU 2024/2025:

BRAMKARZ: Jan Bienduga (rocznik 2008)

OBROŃCY: Eryk Mikanowicz (2007), *Franciszek Pollok (2007), *Mikołaj Kotarba (2007), *Paweł Ambrożko (2007), Szymon Chojecki (2007), Antoni Wasiak-Libiszowski (2007), Jakub Jendryka (2006), Karol Kosiorek (2006)

POMOCNICY: Filip Przybyłko (2008), Igor Busz (2007), Aleksander Wyganowski (rocznik 2009), Dawid Foks (2007), Mateusz Konopka (2006), Samuel Kovacik (2007), Alon Ben Sira (2007)

NAPASTNICY: Szymon Piasta (2009), Dawid Nos (2007), Tomasz Rojkowski (2006)

• 12 LIPCA, PIERWSZY TRENING
    • 20 LIPCA, LEGIA WARSZAWA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK U-19 (4:0)
    • 27 – 31 LIPCA, TURNIEJ U-19 W PRADZE (SPARTA, SLAVIA, AUSTRIA WIEDEŃ, ODENSE, WEST HAM UNITED, LEGIA WARSZAWA)