Samuel Kovacik CLJ: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:2

CLJ U-19: Pokaz siły Legii!

14.09.2024 15:00

(akt. 14.09.2024 18:04)

Legia U-19 (obecny mistrz Polski) odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe aż 7:2 z Górnikiem Zabrze (6. kolejka Centralnej Ligi Juniorów), który przegrał już trzy ostatnie spotkania. Po dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Przemysław Mizera i Samuel Kovacik, po golu strzelili Samuel Sarudi, Jakub Zbróg i Bartosz Dembek.

Sztab juniorów starszych "Wojskowych" nie skorzystał z kilku piłkarzy. Zabrakło Mikołaja Kotarby (obrzęk kości łonowej, przeciążenie po lewej stronie), który powoli wraca do optymalnej dyspozycji. Od przyszłego tygodnia zajęcia wznowią Dawid Nos (problemy z łąkotką), Filip Przybyłko (drobna kontuzja) i Szymon Chojecki (po miesięcznej absencji). Najdłużej trzeba będzie poczekać na Franciszka Polloka, który w lipcu przeszedł zabieg i potrzebuje jeszcze sporo czasu. Igor Busz wyleczył uraz ręki i znalazł się w kadrze meczowej.

W wyjściowym składzie gości pojawiło się sześciu zawodników z III-ligowych rezerw Legii, czyli Michał Bobier, Maciej Saletra, Bartosz Dembek, Jakub Zbróg, Igor Skrobała oraz Samuel Sarudi, który przeprowadził indywidualną akcję i strzelił gola na 1:0, przy bliższym słupku. Jak się okazało, była to dopiero pierwsza z siedmiu bramek stołecznej drużyny.

W 17. minucie Karol Kosiorek odebrał piłkę bramkarzowi, który go sfaulował, a Przemysław Mizera skutecznie wykonał rzut karny. Po pół godzinie gry Zbróg przyjął piłkę w "szesnastce", odwrócił się z dwoma przeciwnikami na plecach, został nieprzepisowo zatrzymany i wykorzystał "jedenastkę".

Górnik zdołał odpowiedzieć płaskim strzałem Briana Maleckiego z pola karnego, ale tuż przed przerwą stracił czwartego gola. Zbróg odebrał futbolówkę w bocznym sektorze, zszedł do środka, podał między nogami do Sarudiego (w pole karne), ten wycofał piętką na 5. metr, do Mizery, który oddał strzał, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a Samuel Kovacik udanie dobijał.

W 57. minucie Saletra dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie doszło do zamieszania, po którym Dembek strzelił gola. Chwilę później zabrzanie zmniejszyli straty. Radosław Szafrański podał wzdłuż bramki, na wysokości kolana, Kosiorek chciał przeciąć zagranie, ale ostatecznie doszło do samobójczego trafienia. Warszawiacy błyskawicznie zareagowali. Mateusz Lauryn podał na wolne pole do Zbroga, ten zagrał do Mizery, który przyjęciem minął obrońcę i uderzył przy bliższym słupku.

Wynik – w 73. minucie, na 7:2 dla Legii – ustalili przyjezdni. Saletra dostał piłkę na 20. metrze, podał do Macieja Ruszkiewicza, ten przyjął i prostopadle zagrał do Kovacika, który w pierwszym kontakcie skutecznie podciął futbolówkę nad bramkarzem. Chwilę później Jan Kniat (były zawodnik Lecha Poznań) zadebiutował w barwach "Wojskowych".

W przyszłą sobotę, 21 września (godz. 12:00), Legia U-19 (3. miejsce w tabeli, 4 punkty straty do liderującej Escoli Varsovia) podejmie Polonię Warszawa.

6. KOLEJKA CLJ U-19: GÓRNIK ZABRZE – LEGIA WARSZAWA 2:7 (1:4)
Malecki (35. min), Kosiorek (66. min – sam.) – Sarudi (7. min), Mizera (17. min – k., 67. min), Zbróg (30. min – k.), Kovacik (45. min, 73. min), Dembek (57. min)

GÓRNIK (SKŁAD WYJŚCIOWY): Jeleń – Wojtowicz, Pawlucy, Barczak, Janota, Malecki, Strączek, Leszczyk, Skiba, Szafrański, Woźniak

LEGIA: Bobier – Jendryka (70' Foks), Dembek, Kosiorek, Lauryn – Saletra (84' Kniat), Sarudi, Ruszkiewicz – Zbróg (84' Konopka), Mizera (70' Rojkowski), Skrobała (20' Kovacik)