Stanisław Gieroba Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:3

CLJ U-19: Seria zwycięstw przerwana

12.10.2024 13:55

(akt. 12.10.2024 14:08)

Legia U-19 (obecny mistrz Polski) przegrała na wyjeździe 2:3 z Wisłą Kraków w 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Oba gole w barwach "Wojskowych" strzelił Stanisław Gieroba. Stołeczny zespół przerwał dobrą passę, która zakończyła się na sześciu zwycięstwach z rzędu.

W kadrze meczowej "Wojskowych" zabrakło m.in. kadrowiczów, czyli Erika Mikanowicza (Białoruś U-19), Mateusza Lauryna (Polska U-17), Aleksandra Wyganowskiego i Szymona Piasty (Polska U-16). W podstawowym składzie Legii U-19 pojawili się m.in. Wojciech Banasik (bramkarz "jedynki"), Rafał Boczoń, Maciej Saletra, Bartosz Dembek, Igor Skrobała i Stanisław Gieroba (zawodnicy III-ligowych rezerw).

Początek sobotniego meczu należał do Wisły, która po 19 minutach wygrywała już 2:0. Gospodarze objęli prowadzenie po składnej akcji, którą sfinalizował Szymon Kawała. Chwilę później miejscowi wykorzystali rzut wolny, po którym skuteczną dobitką popisał się Maciej Jania. Legioniści złapali kontakt w końcówce pierwszej połowy, za sprawą Gieroby.

W 80. minucie krakowianie odskoczyli po bramce Dawida Gapa, a legioniści odpowiedzieli w czasie doliczonym. Wynik ustalił Gieroba.

W przyszłą sobotę, 19 października (godz. 12:00), juniorzy starsi Legii (2. miejsce w tabeli, 2 punkty straty do lidera) podejmą Wartę Poznań.

10. KOLEJKA CLJ U-19: WISŁA KRAKÓW – LEGIA WARSZAWA 3:2 (2:1)
Kawała (10. min), Jania (19. min), Gap (80. min) – Gieroba (38. min, 90. min)

WISŁA: Sierda – Prochowicz, Bugaj, Nowiński, Jania, Cymbaliuk, Gap, Kawała, Woyna-Orlewicz, Dusik, Pieniądz

LEGIA: Banasik – Boczoń, Kosiorek, Dembek – Jendryka, Ruszkiewicz, Saletra, Kovacik – Skrobała, Gieroba, Mizera