Tomasz Rojkowski CLJ: Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:3

CLJ U-19: Szóste zwycięstwo z rzędu!

04.10.2024 15:05

(akt. 04.10.2024 15:25)

Legia U-19 (obecny mistrz Polski) odniosła już szóste zwycięstwo z rzędu. Warszawiacy wygrali u siebie 3:1 z Cracovią w 9. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Tomasz Rojkowski, a jednego gola (na 1:0) strzelił Przemysław Mizera.

W podstawowym składzie Legii U-19 pojawili się m.in. Wojciech Banasik (bramkarz z kadry "jedynki"), Oliwier Olewiński i Samuel Sarudi (zawodnicy III-ligowych rezerw). Zabrakło m.in. Franciszka Polloka, który w lipcu przeszedł zabieg i potrzebuje jeszcze sporo czasu.

Stołeczny zespół objął prowadzenie po pół godzinie gry. Przemysław Mizera przyjął górne podanie Tomasza Rojkowskiego (za linię obrony) i skutecznie strzelił z 10. metra na bliższy słupek. W końcówce pierwszej połowy Cracovia zdołał wyrównać po rzucie karnym.

Tuż po przerwie Legia znowu prowadziła. Sarudi podał w pole karne, Szymon Piasta przepuścił piłkę, Rojkowski przyjął ją tyłem do bramki i udanie uderzył z półobrotu w prawy, górny róg.

W 75. minucie miejscowi byli w stanie odskoczyć. Sarudi uderzył zza pola karnego, bramkarz "wypluł" futbolówkę, a Rojkowski skutecznie dobijał, ustalając wynik na 3:1 dla warszawiaków.

Juniorzy starsi Legii zajmują obecnie 1. miejsce w tabeli, mają na koncie 21 punktów (7 zwycięstw, 2 porażki) i "oczko" przewagi nad Escolą Varsovia, która zagrała o jedno spotkanie mniej. W przyszłą sobotę, 12 października (godz. 11:00), "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków.

9. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA  – CRACOVIA 3:1 (1:1)
Mizera (34. min), Rojkowski (47. min, 75. min) – (45. min – k.)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Banasik – Olewiński, Jendryka, Kosiorek, Lauryn – Wyganowski, Sarudi, Piasta – Mizera, Rojkowski, Kovacik