Igor Skrobała

CLJ U-19: Udana inauguracja, Legia odwróciła losy meczu!

12.08.2023 16:00

(akt. 13.08.2023 00:24)

Legia U-19 wróciła do rywalizacji o stawkę. Warszawiacy pokonali u siebie 3:1 Wartę Poznań (beniaminek) w 1. kolejce Centralnej Ligi Juniorów, mimo że od 64. minuty przegrywali 0:1. Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Przemysław Mizera, a jedną Mateusz Szczepaniak.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znaleźli się m.in. Wojciech Banasik i Jakub Adkonis, którzy są w kadrze III-ligowych rezerw, a także Maciej Bochniak, Kacper Bogusiewicz oraz Mateusz Szczepaniak (do niedawna trenowali z drugim zespołem).

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Warszawiacy przeważali, częściej uderzali, choćby z dystansu, wypracowali parę dogodnych okazji, ale Warta też miała dwie klarowne szanse.

Konkrety pojawiły się po godzinie gry. Bochniak popełnił faul we własnym polu karnym, a Igor Stańczak zamienił "jedenastkę" na gola i Warta wyszła na prowadzenie. Warszawiacy się nie poddali i wyrównali po akcji rezerwowych. Igor Skrobała wycofał z linii końcowej do Oskara Melicha, ten dośrodkował sprzed "szesnastki" do Przemysława Mizery, który uderzył z prawej nogi, z 5. metra, futbolówka odbiła się od bramkarza i wpadła do siatki.

W końcówce "Wojskowi" zdołali wyszarpać zwycięstwo. Skrobała otrzymał prostopadłe podanie od Oliwiera Olewińskiego, wyprzedził rywala i dośrodkował z bocznego sektora wzdłuż bramki, do Mizery, który udanie uderzył z prawej nogi, z 5. metra. W ostatniej akcji meczu Legia podwyższyła wynik po przechwycie na połowie gości. Jakub Jendryka prostopadle podał do Skrobały, ten wbiegł w pole karne z prawej strony i dośrodkował na dalszy słupek, do Szczepaniaka, który zbiegł do środka i płasko strzelił z 13. metra w prawy, dolny róg.

Ostatecznie Legia wygrała 3:1 z Wartą, a w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia (godz. 12:00), znowu zagra w LTC, tym razem z Pogonią Szczecin.

1. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Warta Poznań 3:1 (0:0)
Mizera (77. min., 85. min.), Szczepaniak (90. min.) – Stańczak (64. min. – k.)

Żółte kartki: Olewiński, Żewłakow

Legia: Banasik – Olewiński (89' Jendryka), Dembek, Dorczyk, Bochniak (64' Karolak) – Adkonis (64' Saletra), Bogusiewicz (73' Melich), Żewłakow (85' Misztal) – Szczepaniak, Rojkowski (57' Mizera), Grzejszczak (57' Skrobała)

Warta (skład wyjściowy): Topolski – Lechowicz, Wajman, Rychlik, Pawłowski, Rola, Tonder, Stańczak, Paszkowski, Janik, Kordus