Jakub Zbróg CLJ: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:2

CLJ U-19: Ważna wygrana z Zagłębiem

19.05.2024 14:30

(akt. 19.05.2024 17:31)

Legia U-19 wygrała u siebie 2:1 z Zagłębiem Lubin (28. kolejka Centralnej Ligi Juniorów), mimo że od 5. minuty przegrywała 0:1. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Zbróg i Przemysław Mizera, którym asystował Maciej Saletra. Ten wynik sprawił, że stołeczny zespół utrzymał 2–punktową stratę do liderującego Lecha Poznań.

Trener juniorów starszych Legii, Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe) i Karola Kosiorka (naciągnięcie więzadła krzyżowego przedniego oraz więzadła pobocznego strzałkowego). W wyjściowym składzie "Wojskowych" pojawili się Wojciech Banasik (bramkarz z kadry "jedynki") i Minas Vasiliadis (ofensywny pomocnik rezerw).

Początek niedzielnego meczu należał do Zagłębia, które już w 5. minucie objęło prowadzenie po wykorzystaniu jednego z kontrataków przez Dominika Gregorskiego. Po pierwszym kwadransie zespół z Lubina mógł podwyższyć wynik za sprawą gola z rzutu karnego, ale Banasik rzucił się w swoje lewo i w ładnym stylu obronił "jedenastkę".

Legioniści wyrównali w końcówce pierwszej połowy, po rozegraniu rzutu wolnego. Samuel Sarudi podał do Macieja Saletry, ten dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, do Jakuba Zbroga, który udanie uderzył z 5. metra, z tzw. pierwszej piłki. Tuż przed przerwą miejscowi mogli pójść za ciosem. Igor Skrobała wychodził sam na sam z bramkarzem, ale ten zdołał skutecznie wytrącić go z rytmu – tak, jak wracający obrońca Zagłębia.

Warszawiacy wypracowali trochę sytuacji od początku drugiej połowy (w tzw. międzyczasie Zagłębie zbudowało kilka kontr), a w 72. minucie objęli prowadzenie. Pascal Mozie wypatrzył Macieja Saletrę, ten dośrodkował z bocznego sektora "szesnastki" na jej środek (z rotacją), za plecy obrońcy, do Przemysława Mizery, który lekko wbił piłkę do siatki… plecami, w kierunku dalszego słupka. W końcówce gospodarze stworzyli jeszcze parę groźnych okazji i ostatecznie wygrali 2:1 z drużyną z Lubina.

W przyszłą niedzielę, 26 maja (godz. 15:30), Legia zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.

28. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA – ZAGŁĘBIE LUBIN 2:1 (1:1)
Zbróg (39. min.), Mizera (72. min.) – Gregorski (5. min.)

Żółte kartki: Sarudi, Chojecki

Legia: Banasik – Olewiński (61' Jendryka), Chojecki, Boczoń (89' Rojkowski), Karolak – Saletra, Mozie, Sarudi (70' Melich) – Skrobała, Vasiliadis (55' Mizera), Zbróg (65' Konopka)

Zagłębie (skład wyjściowy): Matys – M. Frankowski, Fura, Moczyński, K. Frankowski, Wandachowicz, Rokita, Sobolewski, Gruszecki, Gregorski, Rogowski