Stanisław Gieroba

CLJ U-19: Wysoka porażka z Wartą

25.11.2023 16:30

(akt. 25.11.2023 16:38)

Legia U-19 przegrała na wyjeździe aż 2:6 z Wartą Poznań (beniaminek) w 16. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Kowalski oraz Przemysław Mizera.

Trener Legii II, Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe). W wyjściowym składzie gości pojawiło się trzech zawodników III-ligowych rezerw, czyli Wojciech Banasik, Franciszek Saganowski oraz Jakub Kowalski.

Warta objęła prowadzenie w 20. minucie, tuż po przerwie wykorzystała dośrodkowanie z rzutu wolnego i podwyższyła wynik, a po chwili poszła za ciosem. Legioniści zmniejszyli straty po godzinie gry. Jakub Żewłakow dograł z kornera, do Kowalskiego, który skutecznie główkował z 5. metra.

W 68. minucie "Wojskowi" złapali kontakt. Żewłakow uderzył z pola karnego w słupek, piłka się odbiła, a Przemysław Mizera dobijał do pustej siatki. Ostatni kwadrans należał do miejscowych, którzy podkręcili tempo, zdobyli jeszcze trzy bramki, w tym jedną z rzutu karnego, ustalającą wynik.

Legioniści przegrali aż 2:6, a w najbliższy piątek, 1 grudnia (godz. 12:00), znowu zagrają na wyjeździe, tym razem z Pogonią Szczecin.

16. kolejka CLJ U-19: Warta Poznań – Legia Warszawa 6:2 (0:1)
(20. min.), (46. min.), (50. min.), (74. min.), (85. min.), (90. min.) – Kowalski (64. min.), Mizera (68. min.)

Legia: Banasik – Saganowski (46' Olewiński), Dembek, Boczoń, Bochniak (46' Karolak) – Saletra, Melich (58' Mozie), Żewłakow – Skrobała (60' Szczepaniak), Gieroba (58' Mizera), Kowalski