Wiktor Kamiński

CLJ: Wygrana z Gwarkiem

04.12.2021 12:30

(akt. 04.12.2021 15:13)

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 2:0 z Gwarkiem Zabrze w 17. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Wiktor Kamiński i Dawid Niedźwiedzki.

Trener Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 piłkarzy sobotni mecz. W kadrze znalazł się zawodnik, który na co dzień trenuje z pierwszym zespołem. Chodzi o Jakuba Kisiela. Ponadto, w składzie pojawiło się pięciu graczy z III-ligowych rezerw – Jakub KowyniaMaciej KikolskiJakub KwiatkowskiWiktor Kamiński oraz Patryk Pierzak. Na liście znalazł się również Oskar Lachowicz, który w ostatnim czasie rywalizował w juniorach starszych, w listopadzie wystąpił też w dwóch meczach reprezentacji Polski do lat 17.

Po pierwszej połowie legioniści prowadzili 1:0. Kamiński prostopadle podał do Kwiatkowskiego, ten wycofał sprzed linii końcowej do "Kamyka", który z ok. 8. metra oddał skuteczny strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka. Warszawiacy ustalili wynik w 58. minucie rywalizacji. Wówczas Bartosz Dziemidowicz dośrodkował, a Dawid Niedźwiedzki przyjął piłkę, uderzył z lewej nogi, z 5. metra, i pokonał golkipera.

Ostatecznie, zespół z Warszawy wygrał 2:0 z Gwarkiem w Zabrzu, a w środę (8.12, godz. 12:00) zmierzy się w LTC ze Stalą Rzeszów, w zaległym spotkaniu 15. kolejki ligowej.

Gwarek Zabrze - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Gole: Kamiński (21. min.), Niedźwiedzki (58. min.)

Legia: Kikolski - Pacek, Kisiel, Wnorowski, Romanowski (75' Imiołek) - Kwiatkowski (46' Niedźwiedzki), Knera (75' Sobociński), Pierzak (46' Dawid), Dziemidowicz - Majchrzak, Kamiński (60' Lachowicz)