CLJ: Wygrana z ŁKS-em

02.02.2019 20:12

(akt. 02.02.2019 20:15)

Legia Warszawa występująca w Centralnej Lidze Juniorów wygrała przy Łazienkowskiej 3:1 z rezerwami ŁKS-u Łódź w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Za tydzień zespół Marka Saganowskiego zmierzy się ze Spartą Jazgarzew.

Warszawiacy od początku starali się przejąć kontrolę nad spotkaniem, dyktować własne warunki, ale jako pierwsi bramkę zdobyli przeciwnicy. ŁKS wykorzystał rzut rożny i jeden z zawodników wpakował piłkę do siatki. Nie minęło zbyt wiele czasu, a sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Łakomy. Pomocnik ustawił się do rzutu wolnego i skutecznie pokonał golkipera przyjezdnych. Parę chwil później prowadzenie podwyższył Radosław Cielemęcki. 15-latek zabrał się z futbolówką i sprytnie uderzył ją w kierunku dalszego słupka. Przed przerwą z powodu kontuzji murawę opuścił Dawid Wach. Wychowanek Gryfu Kamienia Pomorskiego ucierpiał po wejściu rywala nakładką na mięsień czworogłowy i zszedł z placu gry.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ większej modyfikacji. Legioniści byli stroną dominującą, walczyli o każdą piłkę i chcieli wypełniać założenia taktyczne. Ostatni akord gry kontrolnej należał do Cielemęckiego. Dynamiczny pomocnik popisał się indywidualnym rajdem, zszedł do środka i oddał strzał tuż przy słupku. Za tydzień „Wojskowi” zagrają ze Spartą Jazgarzew.

Legia Warszawa – ŁKS Łódź II 3:1 (2:1)

Łakomy (38. min.), Cielemęcki (41. min., 80. min.) – (34. min.)

Legia w I połowie: Tobiasz - Niski, Mosór, Goliński, Gładysz, Wach (38’ Konik) - Preuss, Lorenc, Łakomy, Cielemęcki – Misiak

Legia w II połowie: Kowynia - Niski, Mosór, Goliński, Czach, Konik - Cielemęcki, Olejarka, Kusiński, Czado - Włodarczyk