CLJ: Wyjazd do Krakowa

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

12-04-2019 / 22:47

(akt. 12-04-2019 / 22:51)

Legia Warszawa w sobotę o godz. 12 zmierzy się na wyjeździe z Cracovią w ramach 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczny klub zajmuje obecnie szóstą lokatę natomiast rywale są sklasyfikowani o dwie pozycje niżej. Kilkadziesiąt minut po końcowym gwizdku arbitra pojawi się relacja z tego spotkania.

W poprzednim tygodniu legioniści doznali bolesnej porażki w Rembertowie z Wisłą Kraków (0:3). „Wojskowi” wyglądali gorzej od gości, którzy byli lepsi i stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich. Nieco inne nastroje towarzyszyły ekipie z Krakowa, która pokonała 3:0 Arkę Gdynia po dwóch golach Daniela Pika i jednym Matheusa Santosa. W rundzie jesiennej warszawiacy zwyciężyli u siebie 2:1 z Cracovią. Wówczas bramki dla gospodarzy zdobyli Maciej Rosołek oraz Bartłomiej Ciepiela. Teraz zapowiada się znacznie trudniejsza przeprawa.

„Pasy” plasują się na ten moment na ósmym miejscu z dorobkiem 30 punktów (osiem zwycięstw, sześć remisów, osiem porażek). Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole krakowian jest Remigiusz Biernat, autor dziesięciu trafień. Po sześć goli strzelili z kolei wspomniany wcześniej Pik oraz Michał Rakoczy.

Sztab szkoleniowy „Wojskowych” nie skorzysta z usług Mieszko Lorenca (zerwane więzadło w kostce), Dawida Olejarki (uszkodzony przyczep bliższego mięśnia prostego uda). Poza kadrą znaleźli się m.in. Filip Czach, Mateusz Misiak czy Mateusz Lisowski. Zespół wspomogą z kolei Jakub OjrzyńskiBartłomiej Ciepiela, który trenuje z trzecioligowymi rezerwami.

Kadra:

Bramkarze: Jakub Ojrzyński, Jakub Kowynia

Obrońcy: Dawid Wach, Michał Gładysz, Przemysław Czado, Jan Goliński, Patryk Konik, Nikodem Niski, Ariel Mosór, Mateusz Szyszkowski

Pomocnicy: Wiktor Preuss, Mateusz Leszczuk, Gabor Grabowski, Bartłomiej Ciepiela, Łukasz Łakomy, Piotr Kusiński

Napastnicy: Szymon Włodarczyk

Komentarze (0)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094