CLJ: Wyjazdowa porażka z Pogonią

Źródło: Legia.Net, Twitter, Akademia Pogoni

09.09.2020 14:45

(akt. 03.10.2020 19:34)

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 1:2 z Pogonią Szczecin w zaległym meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Jedynego gola dla "Wojskowych" strzelił Jakub Kisiel, któremu asystował Filip Sobiecki.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, mógł zabrać do Szczecina 3 zawodników z drugiej drużyny: Jakuba KowynięJakuba Kisiela i Filipa Sobieckiego. Zabrakło natomiast m.in. kontuzjowanych: Jakuba CzajkowskiegoBartosza Wicenciaka i Michała Kochanowskiego. W wyjściowym składzie Pogoni pojawili się m.in. Jakub Lis, Mateusz Łęgowski i Filip Balcewicz, którzy w tym sezonie występowali w III-ligowych rezerwach.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Tuż po zmianie stron Pogoń objęła prowadzenie po trafieniu Fabiana Grzelki. W 65. minucie legioniści zdołali doprowadzić do wyrównania. Sobiecki wycofał piłkę z rogu pola karnego na 11. metr, a Kisiel umieścił ją w siatce. W końcówce spotkania klub ze Szczecina ponownie wyszedł jednak na prowadzenie. Bramkę dla rywali zdobył Łęgowski.

Ostatecznie Pogoń wygrała 2:1 z Legią. W tym momencie stołeczny klub zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów po 4 meczach. Warszawiacy tracą do lidera, Śląska Wrocław, 6 "oczek", a już w niedzielę, 13 września, zagrają w Gdańsku z Lechią. Spokanie rozpocznie się o godz. 16:00.

CLJ: Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 2:1 (0:0)

Grzelka (46. min.), Łęgowski (80. min.) – Kisiel (65. min.)

Pogoń (skład wyjściowy): Ł. Łęgowski - Lis, Balcewicz, Żurawski, Białczyk - Cybulski, M. Łęgowski, Kort, Rybicki - Łukasiak - Grzelka

Legia (skład wyjściowy): Kowynia – Derlatka, Myszka, Urban, Pacek (70' Imiołek) – Kisiel, Munik (65' Rytelewski), Pierzak (85' Skwierczyński) – Sobiecki, Kamiński (70' Staniszewski), Barnowski