Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

05.03.2022 15:20

(akt. 06.03.2022 01:40)

Legia U-18 ma za sobą nieudany występ w pierwszym meczu o stawkę w 2022 roku. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Grzegorza Szokę przegrali w LTC 0:4 z Polonią Warszawa w 18. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dla "Wojskowych" to piąta porażka w tym sezonie.

W wyjściowym składzie juniorów starszych Legii znalazło się sześciu zawodników III-ligowych rezerw: Maciej KikolskiJakub KwiatkowskiPatryk PierzakKacper SkwierczyńskiWiktor Kamiński Jordan Majchrzak. Pięciu z tych graczy było na zgrupowaniu pierwszego zespołu w Dubaju.

W 11. minucie dobrą okazję do zdobycia bramki miał Kamiński. Napastnik wbiegł z piłką w pole karne i zdołał minąć bramkarza, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońca zdołał zablokować jego uderzenie wślizgiem. Legioniści nie poprzestawali w atakach. W 24. minucie bliski strzelenia gola był Skwierczyński. Piłka minęła bramkarza, ale dobrze asekurowali go obrońcy, którzy wybili futbolówkę. Po chwili w podobnej sytuacji znalazł się Dawid Kiedrowicz. Piłka po jego strzale zmierzała już do bramki, lecz obrońca Polonii wybił futbolówkę z linii bramkowej. Zawodnicy Grzegorza Szoki mieli wyraźną przewagę w pierwszej połowie. Stwarzali więcej akcji, jednak żadnej z nich nie potrafili zamienić na bramkę. Spotkaniu z boku przyglądali się m.in. prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski, a także dyrektor wykonawczy akademii Legii, Richard Grootscholten. W 42. minucie stuprocentową sytuacje miał Kamiński. Legioniści krótko rozegrali rzut rożny, piłka trafiła na piąty metr do Kamińskiego, który niestety nie trafił w bramkę. Polonia niespodziewanie objęła prowadzenie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Kacper Jakóbczyk (były gracz Legii) oddał płaski strzał zza pola karnego i pokonał Macieja Kikolskiego. Po pierwszych 45 minutach "Wojskowi" przegrywali 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się dla legionistów w najgorszy możliwy sposób. Piłkarze Adama Chmielewskiego przeprowadzili szybki kontratak, który celnym strzałem z bliskiej odległości zakończył Bartosz Biedrzycki. Po chwili "Wojskowi" mogli strzelić gola kontaktowego, ale ponownie zawiodła skuteczność pod bramką. Polonia poukładała sobie mecz w drugiej połowie i przejęła inicjatywę. W 67. minucie prowadzenie podwyższył Kacper Śmiglewski. Jan Piasek podał w pole karne do ​​Śmiglewskiego, który z zimną krwią wykończył akcję. W końcówce spotkania "Czarne Koszule" postawiły kropkę nad "i" i zdobyły czwartą bramkę.

Ostatecznie, Legia przegrała 0:4 w derbach z Polonią. W dwumeczu to aż 0:9. W następną sobotę (12.03, godz. 10:00) zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

CLJ: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 0:4 (0:1)
Jakóbczyk (45. min.), Biedrzycki (49. min.), Śmiglewski (67. min.), Kwiatkowski (72. min. – sam.)

Legia: Kikolski – Kwiatkowski, Wnorowski, Kieraś, Romanowski – Knera, Pierzak, Skwierczyński (67' Sobociński) – Kiedrowicz (52' Jędrasik), Kamiński (52' Niedźwiedzki), Majchrzak