Kacper Knera

CLJ: Wysoka porażka z Wisłą

06.05.2023 14:15

(akt. 06.05.2023 14:29)

Legia U-19, która w poprzednim tygodniu ograła liderującego Lecha Poznań, przegrała w LTC aż 0:3 z Wisłą Kraków w 26. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczna drużyna znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Trener Legii U-19, Filip Raczkowski, nie miał do dyspozycji Karola Kosiorka, który podczas jednego ze sparingów zerwał więzadła krzyżowe, pękła mu też łąkotka w kolanie. Szkoleniowiec miał za to do dyspozycji m.in. Filipa Rejczyka (środkowy pomocnik), który trenuje z "jedynką".

Wisła objęła prowadzenie tuż przed przerwą. Filip Baniowski otrzymał prostopadłe podanie między obrońców Legii i mimo że Jakub Murawski utrudnił mu zadanie, skracając kąt po wyjściu z bramki, to oddał skuteczny strzał z tzw. pierwszej piłki, z 8. metra, na dalszy słupek. Od 55. minuty "Biała Gwiazda" zaczęła grać w osłabieniu, gdyż Adam Pieniądz został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Warszawiacy podkręcili tempo, osiągnęli przewagę, stworzyli nieco sytuacji, ale nie dość, że nie zdołali przynajmniej wyrównać, to w 2 minuty stracili 2 bramki (obie po kontrach) i zrobiło się 3:0 dla gości, którzy dowieźli ten wynik do końca.

W przyszłą niedzielę, 14 maja (godz. 12:00), Legia znowu zagra u siebie, tym razem z Koroną Kielce.

26. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:3 (0:1)
Baniowski (43. min.), Sarga (74. min., 76. min.)

Czerwona kartka: Pieniądz (55. min., Wisła, za dwie żółte)

Legia: Murawski – Potulski, Bednarz (Dorczyk), Okusami – Saganowski (Puciłowski), Knera, Rejczyk, Bochniak (Karolak) – Sobociński (59' Lachowicz), Stangret (Rojkowski), Bogusiewicz (59' Pchełka)

Wisła (skład wyjściowy): Letkiewicz – Wiśniewski, Krzyżanowski, Przybyłko, Złoch, Kutwa, Baniowski, Bartoń, Tokarczyk, Pieniądz, Urbański